W Marianowie 32-latka pędziła 110 km/h w terenie zabudowanym i straciła prawo jazdy

Policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującej, która w Marianowie pędziła o ponad 60 km/h za szybko — sprawa wyszła na jaw dzięki sygnałom mieszkańców przekazanym przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.
- Działaj miejscowo - kontrola w Marianowie ujawnia poważne przekroczenie prędkości
- Reaguj lokalnie - sygnały mieszkańców na Krajowej Mapie przynoszą efekty
Działaj miejscowo - kontrola w Marianowie ujawnia poważne przekroczenie prędkości
W sobotę po godzinie 17 funkcjonariusze drogówki z Łomży prowadzili kontrolę prędkości w Marianowie. Tu do policyjnego pomiaru trafił Opel prowadzony przez 32-letnią kobietę mieszkającą w powiecie wysokomazowieckim. Urządzenia wskazały 110 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje limit 50 km/h.
W wyniku kontroli kierującej nałożono mandat w wysokości 3000 zł, przybyły też punkty karne. Policja odebrała jej prawo jazdy - konsekwencja przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.
Reaguj lokalnie - sygnały mieszkańców na Krajowej Mapie przynoszą efekty
Akcja drogówki była odpowiedzią na zgłoszenia nadesłane przez mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To właśnie wskazania internautów zwróciły uwagę policji na miejsce, gdzie dochodzi do częstych naruszeń ograniczeń prędkości.
Funkcjonariusze podkreślają, że regularne kontrole realizowane tam są reakcją na informacje od mieszkańców, a ujawnione wykroczenie potwierdza zasadność zgłoszeń z mapy. Apel policji pozostaje niezmienny - respektujmy limity, bo konsekwencje finansowe i utrata uprawnień mogą być dotkliwe.
Na podst. Policja Łomża
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Łomża wzmacnia elektryczny tabor i szykuje kolejne autobusy na ulice

Niesprawne światła zdradziły pijanego kierowcę w Jedwabnem

Pędziła o ponad 50 km/h za szybko - prawo jazdy znów zatrzymane

Dwaj 12-latkowie zaprószyli ogień pod Łomżą i sami wezwali pomoc

Rock z Trójmiasta wpada do Łomży - PopArt szykuje głośny wieczór

Katarzyna Nosowska w Łomży - wieczór z artystką, która łączy muzykę i słowo

Biblioteka w kieszeni - SOWA MOBI ułatwia życie czytelnikom w Łomży

Stary Rynek wypełnią świąteczne smaki i kurpiowskie palmy

Volvo Car Poland z rekordem rejestracji w 2025 r. Nowości w ofercie na 2026 r. z myślą o dalszej elektryfikacji

Fałszywy alarm na S61 i marihuana w kieszeni - 52-latek z Finlandii

Łomżyńska komenda żegna Sabę - po 10 latach tropienia odchodzi na emeryturę

W Nowogrodzie stracił prawo jazdy po jednym pomiarze - recydywa go dobiła

310 wielkanocnych prac wypełniło galerię ROKu i wyłoniło młode talenty

