Tłumy na wystawie MPK w Muzeum Północno-Mazowieckim
Nowa wystawa czasowa w Muzeum Północno-Mazowieckim przyciągnęła tłumy podczas Nocy Muzeów 2024. Przez sześć godzin ekspozycję „Jedziemy! 55 lat MPK w Łomży” odwiedziło ponad 1300 osób, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu lokalną historią komunikacji miejskiej.
  1. Ponad 1300 zwiedzających podczas sześciu godzin.
  2. Wystawa zorganizowana we współpracy z MPK w Łomży.
  3. Ekspozycja dostępna do 20 października.
  4. W planach letnie wydarzenia związane z wystawą.

Wystawa „Jedziemy! 55 lat MPK w Łomży”, przygotowana we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji oraz kolekcjonerami, okazała się hitem tegorocznej Nocy Muzeów. Już od momentu jej otwarcia, muzeum zapełniło się miłośnikami komunikacji miejskiej z różnych zakątków kraju, w tym ze Śląska.

Podczas wernisażu wystawy, Halina Pawelczyk, główna księgowa MPK w Łomży, podzieliła się refleksjami na temat znaczenia 55 lat istnienia komunikacji miejskiej w Łomży. - "Miałam taką refleksję, że w muzeum znajdują się zwykle eksponaty obejmujące okres historyczny znacznie bardziej odległy od obecnej rzeczywistości, również od tych 55 lat, od kiedy istnieje w Łomży komunikacja miejska" - mówiła. - "Ale jeśli porównamy ten okres do życia ludzkiego, to okazuje się, że te 55 lat to już sporo - można powiedzieć, że weszliśmy w wiek dojrzały, ale cieszymy się, że nadal jesteśmy potrzebni, starając się dostosować nasze usługi do wymagań i obecnego czasu."

Wystawa, która ukazuje historię MPK, została zaaranżowana w sposób atrakcyjny dla odwiedzających w każdym wieku. Zwiedzający mogli nie tylko podziwiać eksponaty, ale również zostawiać swoje wrażenia w muzealnej kronice. Dzieci chętnie rysowały autobusy, a dorośli dopełniali wpisy motoryzacyjnymi akcentami. „Wspaniała ekspozycja! Gratuluję i dziękuję za miłe wrażenia!” - to tylko jeden z wielu entuzjastycznych wpisów w kronice.

Nie zabrakło również gości z daleka, jak pan Jacek z Tarnowskich Gór, który zapowiedział kolejną wizytę w muzeum. Wśród zwiedzających byli także ci, którzy odwiedzili Muzeum Północno-Mazowieckie po raz pierwszy lub po długiej przerwie, podkreślając, że była to bardzo dobra decyzja.

Jeśli ktoś nie zdążył zobaczyć wystawy „Jedziemy! 55 lat MPK w Łomży” podczas Nocy Muzeów, ma jeszcze szansę do 20 października. W planach są liczne letnie wydarzenia związane z ekspozycją, takie jak oprowadzanie kuratorskie czy przejażdżki starym autobusem po mieście.

Wystawy czasowe, jak te prezentujące kolekcję unikalnych lamp naftowych oraz zbiory regionalnego bursztynu, również cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zarówno lokalni mieszkańcy, jak i przyjezdni odwiedzający, mieli okazję odkrywać bogatą historię regionu poprzez różnorodne ekspozycje.


Na podstawie: Urząd Miejski w Łomży