Prezydent Łomży z wizytą w Zakładzie Aktywności Zawodowej „Dialog”
Łomża staje się miejscem, w którym osoby z niepełnosprawnościami znajdują nie tylko zatrudnienie, ale i szansę na pełniejsze życie społeczne. Prezydent Mariusz Chrzanowski niedawno odwiedził Zakład Aktywności Zawodowej „Dialog”, podkreślając wagę takich inicjatyw dla lokalnej społeczności.
  1. Zakład „Dialog” oferuje pracę i wsparcie dla 30 osób z niepełnosprawnościami.
  2. Placówka prowadzi działalność w różnych obszarach – od krawiectwa po rękodzieło.
  3. Każdy pracownik jest przydzielany do zadań zgodnie ze swoimi możliwościami.
  4. Prezydent podkreśla znaczenie Zakładu dla integracji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami.

W sercu naszego miasta, przy ul. Polowej 49, funkcjonuje miejsce wyjątkowe zarówno dla lokalnej gospodarki, jak i społeczności – Zakład Aktywności Zawodowej „Dialog”. To tutaj, dzięki zaangażowaniu i empatii, osoby z niepełnosprawnościami w stopniu znacznym i umiarkowanym znajdują nie tylko zatrudnienie, ale też szansę na rehabilitację społeczną i zawodową.

„Zawsze przed przydzieleniem pracownika do konkretnego zadania sprawdzamy jakie ma możliwości, w czym czuje się pewnie tak, aby swoją pracę mógł wykonywać jak najlepiej i aby sprawiała mu ona przyjemność” – wyjaśnia Alicja Kośnik, kierownik placówki. Stworzenie przestrzeni, w której każdy może poczuć się wartościowy i potrzebny, jest kluczowym elementem misji „Dialogu”.

Oferta Zakładu jest szeroka i zróżnicowana. Od działu krawieckiego, przez rękodzieło, aż po sekcję porządkową i marketingowo-biurową. Wszystko to sprawia, że placówka jest miejscem, w którym kreatywność łączy się z praktycznymi umiejętnościami, przekładając się na realne wsparcie dla pracowników.

Prezydent Mariusz Chrzanowski, podczas swojej wizyty, nie krył zadowolenia z funkcjonowania Zakładu. „To bardzo cenna inicjatywa. Wiele osób z różnymi niepełnosprawnościami ma ograniczone kontakty społeczne i zawodowe, a tutaj mogą poczuć się potrzebni, usatysfakcjonowani, przebywać wśród ludzi i poprawić swoją sytuację finansową” – mówił prezydent, doceniając zarówno społeczny, jak i ekonomiczny wymiar działań „Dialogu”.

Wizyta prezydenta w Zakładzie Aktywności Zawodowej „Dialog” to kolejny krok w kierunku budowania otwartego i inkluzywnego społeczeństwa. Poprzez takie działania, nasze miasto staje się miejscem, gdzie każdy, niezależnie od swoich fizycznych możliwości, może znaleźć swoje miejsce i sposób na aktywne uczestnictwo w życiu zawodowym i społecznym.


Źródło: UM w Łomży