MDK-DŚT zachęca do eko-konkursu: Odkryj życie puszczy w makulaturze
Odkryjmy na nowo puszcze, tworząc sztukę z makulatury. Miejski Dom Kultury wraz z Domem Środowisk Twórczych w Łomży zapraszają młodych artystów do udziału w nietypowym konkursie plastycznym, pokazującym, że makulatura to niekoniecznie odpad, ale materiał pełen możliwości. To szansa, by spojrzeć na przyrodę z innej perspektywy i przyczynić się do ochrony naszego środowiska.
  1. Łomżyński Miejski Dom Kultury i Dom Środowisk Twórczych organizują ekologiczny konkurs plastyczny.
  2. Tematem przewodnim konkursu jest puszcza - ekosystem pełen życia i różnorodności.
  3. Cel konkursu to zainspirowanie dzieci i młodzieży do twórczego spojrzenia na przyrodę i promocja ekologicznych postaw.
  4. Zainteresowani mogą nadsyłać prace do 30 kwietnia 2024 r.
  5. Zachęca się do kreatywnej interpretacji puszczy, jej mieszkańców i zmieniających się pór roku.
  6. Regulamin i karty zgłoszenia dostępne są bezpośrednio w siedzibie organizatora.

Ekosystemy puszczy, będące domem dla nieskończonej liczby gatunków roślin i zwierząt, od zawsze fascynowały ludzi swoją tajemniczością i niezwykłym pięknem. To właśnie one stały się inspiracją dla tegorocznego konkursu, w którym uczestnicy za pomocą makulatury będą mieli okazję przedstawić swoje widzenie tego niezwykłego świata. Konkurs "Makulatura to nie śmieć - Puszcza" to szansa na kreatywne wyrażenie siebie oraz budowanie świadomości ekologicznej.

Organizatorzy konkursu pragną, aby uczestnicy spojrzeli na puszcze nie tylko jako na zbiór drzew, ale jako na dynamiczny, żywy organizm. Z przesłania konkursu przebija zachęta do głębszego poznania puszczy w jej różnorodnych odsłonach - od żyznej zieleni liściastych lasów po mroźne tajgi. Ma to być podróż, która uwypukli piękno i delikatność ekosystemów, w których mieszkańcy puszczy - zarówno ci wielcy, jak i malutcy - odgrywają kluczowe role.

Inicjatywa ta ma również na celu uświadomienie młodszym pokoleniom, jak ważna jest ochrona naszego środowiska i jak dużą rolę w tym procesie może odgrywać recykling oraz ponowne wykorzystywanie materiałów. Poprzez angażujące działania takie jak ten konkurs, młodzi ludzie mają szansę nauczyć się, że każdy z nas może przyczynić się do ochrony przyrody, nawet poprzez tak proste działania, jak tworzenie sztuki z makulatury.

Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie, podsyłając swoje prace do organizatorów. Niech ten konkurs będzie dla Was okazją do wyrażenia artystycznego siebie oraz stanowić przyczynę do dumy z własnego wkładu w ochronę naszej planety.


Opierając się na: Urząd Miejski w Łomży