UM Łomża: Świąteczny stół” dla potrzebujących
Przejdź do fotogalerii
Wigilia świąt Bożego Narodzenia to czas, kiedy nikt nie powinien być sam ani głodny. Dlatego z myślą o najbardziej potrzebujących prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski przygotował akcję Wigilijny Stół”. W sobotę 23 grudnia będą oni mogli odebrać świąteczne potrawy przygotowane przez łomżyńskie bursy szkolne.
- Mam nadzieję, że nasza pomoc sprawi choć trochę radości tym, którzy z niej skorzystają wprowadzając ich w świąteczną atmosferę przekazuje prezydent Mariusz Chrzanowski.
W sumie przygotowanych zostanie 700 porcji żywnościowych, w których znajdą się pierogi z grzybami, kapusta z grzybami, paszteciki oraz makowiec. Świąteczne potrawy można będzie odebrać w autobusach MPK zaparkowanych na Starym Rynku, parkingu Parku Wodnego przy ul. kard. Wyszyńskiego oraz pętli autobusowej przy skrzyżowaniu ulic Studenckiej i Wojska Polskiego.
Posiłki przygotują Bursy Szkolne nr 1, 2 i 3, a w akcję ich wydawania zaangażują się pracownicy Urzędu Miejskiego w Łomży, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji sp. z o.o. w Łomży, żołnierze 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego oraz harcerze Nadnarwiańskiego Hufca ZHP.
Natomiast w niedzielę 24 grudnia w godz. 9:00-12:00 na Starym Rynku będzie ustawiony autobus MPK, w którym będzie można się ogrzać, wypić kawę lub herbatę oraz zjeść ciasto z makiem przygotowane przez Centrum Integracji Społecznej w Łomży.
Ostatnie Artykuły

Nagroda starosty czeka na kandydatury. Liczy się kultura, sport i społeczne inicjatywy

Magdalena Grzebałkowska w Łomży - wieczór z reportażem, który zostaje w głowie

Pamięć, wojsko i modlitwa podczas obchodów Konstytucji 3 Maja w Łomży

Bieg z flagą i rodzinny piknik. Stadion w Łomży zapełnił się biało-czerwonym tłumem
![[PIŁKA NOŻNA] ŁKS Łomża – Legia Warszawa II 3:0 w 29. kolejce Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I)](/images/mecz/thumbnails/lks-lomza-legia-warszawa-ii-03052026-30.webp)
[PIŁKA NOŻNA] ŁKS Łomża – Legia Warszawa II 3:0 w 29. kolejce Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I)

Gdzie kupić kolekcjonerski hologram na legitymację szkolną?

Trzy dni sztuki i rozmów. W Łomży spotkanie bez barier

W drozdowskim muzeum znikają bariery. Zwiedzanie ma być dla wszystkich

Profilaktyka zamiast złudzeń. Anna Gawrych o uzależnieniach najmłodszych

Powiat Łomżyński stawia na schronienie i sprzęt. Program już przynosi efekty

Płot drewniany – jaki wybrać, aby był trwały i estetyczny?

Łomża w europejskiej sieci festiwali. Stawką jest turystyka bez nadmiaru

Wiersze zamieniają się w kolor - Fanaberia otwiera nową wystawę w Łomży

