Pamiątki z Teneryfy

Odwiedzając nowe miejsca, często oprócz przepięknych wspomnień, które są ulotne, pragniemy zabrać ze sobą do domu różnego rodzaju pamiątki. Mogą one być na potrzeby sprezentowania rodziny lub przyjaciół albo dla nas samych, by utrwalić cudowne chwile, jakich doświadczyliśmy na wakacjach. Oprócz klasycznych magnesów z symbolami wyspy, które znajdziemy praktycznie w każdym sklepie na Teneryfie, istnieje wiele innych rzeczy mogących być fragmentem naszych wspomnień. Jak by to nie było Teneryfa to wyspa wulkaniczna i po odwiedzeniu wulkanu niezastąpioną pozostałością tego przeżycia może być zabranie ze sobą do domu kawałka lawy w wyszlifowanym stanie. Niestety surowych kawałków lawy nie wolno wywozić z wyspy. Na mieście niewątpliwie znajdziecie duży wybór różnego rodzaju biżuterii z tym kamieniem.

Sosnowe lasy pod wulkanem zaoferują nam ogromne i okazałe szyszki, które osiągają wielkość do 20 cm, a znajdziemy je bez problemu podczas wyprawy w góry. Smaki teneryfy na pewno powrócą podczas delektowania się słodkim miodem palmowym, kozim serem czy też sosami mojo rojo i verde. Teneryfa kojarzyć nam się też może z wszechobecnymi aloesami. Na każdym kroku spotkamy tę roślinę pięknie ozdabiającą krajobraz wyspy, a naturalne produkty do pielęgnacji i ochrony naszego ciała produkowane na Wyspach Kanaryjskich dostępne są praktycznie w każdym sklepie. Na koniec dla smakoszy kawy oraz trunków alkoholowych przypomnimy o likierze 43, bez którego nie mogłaby powstać kawa barraquito, a także o rumie miodowym oraz koktajlu z bananów. Teneryfa słynie też ze smoczego drzewa, którego szczepki w doniczce możecie kupić w sklepach z pamiątkami. Jeżeli mieliście okazję zobaczyć je na żywo, zapewne również widzieliście tutejsze kanaryjskie winnice, w których można degustować tutejszych win. Win nagradzanych w wielu konkursach narodowych, jak i międzynarodowych. Choć pamiątką z wakacji może być wszystko, mamy nadzieję, że choć trochę ułatwiliśmy Wam to zadanie.

Więcej propozycji pamiątek z Teneryfy znajdziecie w artykule “Co warto zabrać z Teneryfy?” w serwisie Atrakcyjna Teneryfa.