Łomżyńscy pływacy rywalizowali w Lublinie
Przejdź do fotogalerii
  • Łomżyńscy pływacy rywalizowali w Lublinie
  • Łomżyńscy pływacy rywalizowali w Lublinie
  • Łomżyńscy pływacy rywalizowali w Lublinie
19 listopada na jednym z najpiękniejszych obiektów w Polsce, 25 metrowej pływalni Aqua-Lublin odbyły się drugie eliminacje w sezonie 2022/2023 Ogólnopolskich zawodów pływackich dla dzieci i młodzieży w ramach programu „Od Młodzika Do Olimpijczyka”.

W sportowej rywalizacji udział wzięło przeszło 815 zawodniczek i zawodników z 63 klubów z całej Polski. Łomżę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Butterfly” w składzie: Kaja Kurpiewska, Oliwier Modzelewski oraz Filip Rudczyk.

Jak zauważa prezes UKS „Butterfly” Jarosław Szeremet, zawodnicy dali z siebie wszystko ustanawiając życiowe rekordy.

- Kaja ustanowiła życiówkę na 100 m st. dowolnym osiągając czas 1:05,71 i zajmując piąte miejsce. Życiówka Filipa na 100 m stylem grzbietowym (1:07,00) zapewniła mu miejsce na podium i brązowy medal w kategorii wiekowej 13 lat. Również startujący w tej samej kategorii wiekowej Oliwier, debiutujący na tak dużej imprezie, ustanowił życiowe rekordy w stylu dowolnym na 100 metrów oraz w stylu grzbietowym na 100 metrów osiągając czas 1:26,46 – przekazuje Jarosław Szeremet, dodając, iż zawodników klubu będzie można oglądać już w najbliższy weekend 25-26 listopada w Suwałkach, gdzie rywalizować będą w pływackich Mistrzostwa Województwa Podlaskiego.

Tekst: UKS „Butterfly”/Krzysztof Fabiszewski

Foto: UKS „Butterfly”