Ulica Reymonta z szansą na remont
Przejdź do fotogalerii
  • Ulica Reymonta z szansą na remont
Ulica Reymonta doczeka się w końcu gruntownej modernizacji? Miasto Łomża planuje wystąpić z wnioskiem o dofinasowanie tej inwestycji z programu „Polski Ład”.

Z interpelacją w sprawie remontu osiedlowej arterii i umieszczeniu tej inwestycji na liście drogowych przedsięwzięć przewidzianych do realizacji w 2022 roku, wystąpił w listopadzie ubiegłego roku radny Rady Miejskiej Łomży Marcin Dębek. Wniosek swój motywował m.in. złym stanem technicznym ulicy, który ma bezpośredni wpływ na funkcjonowanie korzystającej z niej na co dzień całej rzeszy mieszkańców.

– Ulica Reymonta jest jedyną drogą dojazdową do znajdującego się w tym rejonie przedszkola, przychodni lekarskiej, czy Szkoły Podstawowej nr 1 – mówi autor interpelacji i dodaje, że decyzję o jej złożeniu podjął po rozmowach z przewodniczącym Rady Osiedla nr 11 Piotrem Pawłowskim, który równiez zabiega o tę inwestycję.

W odpowiedzi, zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki poinformował, że Miasto Łomża planuje wystąpić z wnioskiem o dofinasowanie tego zadania w ramach programu „Polski Ład” i w przypadku jego przyznania możliwy będzie remont ulicy Reymonta.

Ulica Reymonta od początku powstania nie była gruntownie modernizowana, a poddawana jedynie bieżącym naprawom.

Dodajmy, że Miasto Łomża będzie się starało o finansowe wsparcie w ramach programu „Polski Ład” także modernizacji ulic: Jesienna, Kalinowa, Kasztelańska, Piaski, Słonecznikowa, Tkacka, Wspólna i Żabia.

Fot. Google maps