Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Brydżyści uczcili Święto Niepodległości
Przejdź do fotogalerii
  • Brydżyści uczcili Święto Niepodległości
Odczytaniem listu prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomira Broniarza do uczestników turnieju oraz uczczeniem minutą ciszy zmarłych w bieżącym roku łomżyńskich brydżystów, zainaugurowano rozpoczęcie VII Turnieju Par w Brydżu Sportowym o Puchar Prezydenta Miasta Łomży.

W szranki stanęło 25 par pasjonatów brydża, zarówno z województwa podlaskiego, z Polski jak i z zagranicy.

- Turniej odbywa się już po raz siódmy, w tym po raz piąty ze wsparciem ze strony prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. W ubiegłym roku z uwagi na obostrzenia musieliśmy zrezygnować z jego organizacji. Na szczęście w tym roku wszystko przebiegło zgodnie z planem poinformował prezes Stowarzyszenia Łomżyńskiej Akademii Brydża Sportowego, a zarazem organizator turnieju Krzysztof Krajewski.

Aby wyłonić zwycięzców, zawodnicy rozegrali 15 rund po dwa rozdania każda. Ostatecznie rywalizację wygrała litewska para w składzie: Giede Jankunaite i Giedrus Szarkanas. W nagrodę laureaci turnieju otrzymali Puchar Prezydenta Miasta Łomża oraz bon podarunkowy na kwotę 1000 zł. Na podium stanęli również Roman Kruk i Adam Szempiński z Białegostoku oraz Zbigniew Radzionków i Jarosław Pogorzelski z Zambrowa.

Jednym z punktów wydarzenia było również uroczyste odśpiewanie o godzinie 11:11 "Mazurka Dąbrowskiego". - Dzisiejszy turniej jest odpowiedzią środowiska brydżowego na Święto Niepodległości. W ten sposób chcieliśmy uczcić 103. rocznicę odzyskania przez Rzeczpospolitą niepodległości przekazał Krzysztof Krajewski.

Tegoroczny Turniej Par w Brydżu Sportowym został połączony z III Ogólnopolskim Turniejem Brydża Sportowego Nauczycieli im. Mieczysława Jarząbka, zaś wśród uczestników brydżowych zmagań obok licznych przedstawicieli oświaty nie zabrakło niezwykle utalentowanych łomżyńskich sportowców: Adama Rogowskiego, Jakuba Wierzbowskiego oraz Michała Korweka - zdobywców złotego medalu na Mistrzostwach Polski Juniorów U-19 i U-21, które odbywały się w dniach 22-24 października br. we Wrocławiu.

Tekst i fot. Krzysztof Fabiszewski