Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Eleganckie garnitury i casualowe buty – czy możemy postawić na taką stylizację?

Garnitury i casualowe buty. Na dźwięk tych wyrazów w bliskiej odległości od siebie zapewne wielu miłośników klasycznej męskiej elegancji dostaje palpitacji serca. Czy jest to naprawdę aż tak złe połączenie? No cóż, odpowiedź na to pytanie, jak to zwykle bywa w wielu sytuacjach, brzmi: tak i nie. Z jednej strony garnitury połączone z casualowymi butami nie nadają się na pewne okazje, jednak w innych mogą spisać się lepiej niż dobrze. Jesteś ciekawy, kiedy możesz założyć codzienne buty do eleganckiego garnituru? Dowiesz się z tego artykułu, więc zapraszamy do czytania!

Garnitury i casualowe buty. Dlaczego ktoś może wybrać takie połączenie?

Zanim przejdziemy dalej, zastanówmy się może, dlaczego w ogóle ktoś chciałby zastosować stylizację, która zakłada połączenie garnitury – casualowe buty, skoro na rynku jest masa modeli eleganckiego obuwia, takich jak oskfordy, derby czy nawet sztyblety. Męska elegancja jest przecież bardzo konserwatywna i rzadko toleruje jakieś odstępstwa od ogólnie przyjętych norm. No cóż, odpowiedź na to pytanie jest dosyć prosta – moda jest płynna i nieustannie się zmienia. Kilkadziesiąt lat temu garnitury były dla mężczyzn standardowym ubraniem, tak samo jak dzisiejsze eleganckie buty. Ich zakładanie do zwykłych czynności nie wzbudzało żadnego zainteresowania, gdyż po prostu było standardem.

W dzisiejszym świecie garnitury stały się symbolem statusu i elegancji. Nie ma absolutnej potrzeby zakładania ich na co dzień. Co więcej, przeciętny mężczyzna, jeśli jego praca nie wymaga od niego innych standardów, raczej nieprędko założy garnitur z własnej woli. No właśnie – to praca, obok różnych, oficjalnych uroczystości, jest najlepszą okazją do założenia garnituru. Eleganckie buty mogą się okazać w takiej sytuacji dosyć niewygodne, więc to jest kolejny powód, dlaczego codzienne buty nieźle mogą się sprawdzić w oficjalnych stylizacjach.

Garnitury i casualowe buty – jakie okazje dopuszczają takie połączenia?

Garnitury i casualowe buty nie nadają się na każdą okazję. Pogrzeb, ślub czy wesele to sytuacje, które wymagają od nas ponadprzeciętnej elegancji i dopasowania wszystkich szczegółów naszego outfitu. Nie zalecamy więc eksperymentów modowych, tym bardziej że większość mężczyzn na weselu prędzej postawi na klasyczne rozwiązania, zatem tym bardziej będziemy się rzucać w oczy. Jakie więc sytuacje dopuszczają takie bardziej eksperymentalne podejście do tematu męskiej mody?

Przede wszystkim są to wszystkie okazje, kiedy chcemy wyglądać schludnie, ale jednocześnie nie chcemy uzyskać efektu, kiedy jesteśmy „zbyt dobrze ubrani” na jakąś okazję. Jeśli Twój przyjaciel urządza przyjęcie w restauracji i wiesz, że większość zaproszonych osób postawi na smart casual, zamiast na pełny garnitur, spokojnie możesz dobrać do swojej odzieży mniej eleganckie buty. Podobnie sytuacja ma się w wypadku wyjść do biura – jeśli charakter Twojej pracy pozwala na mniej formalny look i Twoi przełożeni nie mają nic przeciwko temu, bez żadnych przeszkód możesz postawić na mniej eleganckie buty.

Buty casualowe, czyli niekoniecznie sneakersy!

Bardzo ważną rzeczą, o jakiej należy wspomnieć w tym kontekście jest fakt, że casualowe buty to niekoniecznie kolorowe sneakersy. Tego typu połączenie, nawet jeśli Twoje designerskie buty są bardzo drogie, po prostu nie zda egzaminu. Na jaki rodzaj obuwia warto więc postawić, jeśli chcemy zestawić je z garniturem?

Przede wszystkim, jak przeważnie w modzie męskiej bywa – im mniej, tym lepiej. Idąc za tą zasadą, najlepiej będzie postawić na skórzane, jednolite buty, pozbawione dużego logo producenta czy nietypowych wstawek. Takie zwykłe, klasyczne casualowe buty sprawdzą się zdecydowanie lepiej niż typowo sportowe sneakersy. Pamiętajmy, że w modzie zawsze chodzi o to, by poszczególne części garderoby do siebie pasowały. Nie oznacza to zawsze sztywnego podążania za odgórnymi regułami, jednakże pamiętajmy, że poszczególne części ubrań nie powinny być z zupełnie innych światów. Tylko takie podejście zagwarantuje nam elegancki i przede wszystkim schludny wygląd w każdej sytuacji.