Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Zakończenie Jesiennego Kina Samochodowego
Przejdź do fotogalerii
  • Zakończenie Jesiennego Kina SamochodowegoPotworna Rodzinka
  • Zakończenie Jesiennego Kina SamochodowegoZniewolony
Przed nami ostatnia tegoroczna odsłona Jesiennego Kina Samochodowego. W sobotę 16 października br. o godz. 18:00, na parkingu Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości przy ul. Akademickiej w Łomży, można będzie obejrzeć niemiecko-brytyjską animację familijną „Potworna Rodzinka”. Natomiast o 20:30 wyemitowany zostanie amerykańsko brytyjski dramat historyczny pt. „Zniewolony”. Na oba filmy zaprasza prezydent Mariusz Chrzanowski.

"Potworna rodzinka" reż. Holger Tappe, prod. 2017 r.
Fay Sielska jest zwyczajną, nieco zbuntowaną nastolatką. Jej młodszy brat Max z racji nieprzeciętnej inteligencji ma na pieńku ze szkolnymi łobuzami. Rodzice natomiast są tak zapracowani, że ledwie znajdują czas na życie rodzinne. Pewnego dnia Fay zabiera wszystkich Sielskich na bal przebierańców. Sama przebiera się za mumię, jej brat za wilkołaka, mama za wampirzycę, a tata za samego Frankensteina. Zabawa jest przednia, aż do chwili, gdy okazuje się, iż na skutek klątwy ich przebrania przestały być tylko żartem, a stały się rzeczywistością. Tak, tak! Sielscy zostali zamienieni w potwory! Od tej chwili robią wszystko, by zdjąć klątwę i uniknąć zaczepek ze strony namolnego hrabiego Draculi. Wkrótce okaże się też, że bycie potworem ma swoje dobre strony. Max może sam sobą poszczuć szkolnych rozrabiaków, jego tata jest silniejszy niż wszyscy Avengersi, mama hipnotyzuje nawet sprzedawców w sklepie, a Fay jest po prostu nieśmiertelna!

"Zniewolony" reż. Steven McQueen, prod. 2013 r.
Ekranizacja wstrząsających wspomnień Salomona Northupa. To wydarzyło się naprawdę. Jest rok 1841. Na północy Stanów Zjednoczonych już od lat czarnoskórzy obywatele cieszą się wolnością. Jednak w stanach południowych wciąż panuje niewolnictwo. Mieszkający w Waszyngtonie Salomon Northup – czarnoskóry wolny i wykształcony człowiek, ojciec dwojga dzieci, szczęśliwy mąż i szanowany obywatel – zostaje podstępem porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Tak rozpoczyna się trwająca 12 lat dramatyczna i niezwykła odyseja człowieka, który wbrew otaczającej go brutalnej rzeczywistości próbuje przetrwać i nigdy nie stracić nadziei na wolność. Człowiek raz wolny, pozostanie nim na zawsze.