Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Klub Filmowy Mirage w Hali Kultury
Przejdź do fotogalerii
W piątek 15 października 2021 roku o 18:00 odbędzie się drugie spotkanie w ramach Klubu Filmowego Mirage w Hali Kultury. Tym razem będzie miała miejsce projekcja filmu „Ludzki głos” Pedro Almodovara. Mimo że reżyser osobiście nie przyjedzie na rozmowę z widzami, to i tak czeka ich spora niespodzianka związana z jego obecnością.

Głównym założeniem Klubu Filmowego Mirage jest przywołanie tradycji dyskusyjnych klubów filmowych oraz nawiązanie poprzez nazwę do nieistniejącego już łomżyńskiego kinoteatru, który znajdował się na początku XX wieku przy Placu Pocztowym.
Najnowszy film Pedro Almodovara to intrygujący splot dwóch osobowości: hiszpańskiego reżysera, który bierze na warsztat sztukę dramatyczną Jeana Cocteau z 1930 roku oraz Tildy Swinton – androginicznej aktorki obsypanej nagrodami, w tym Oscarem za rolę w filmie „Michael Clayton” (2017). „Ludzki głos” to w zasadzie monodram, popis umiejętności Swinton, w którym splatają się wszystkie archetypy i obsesje Almodovara. W jaki sposób spotkamy się z nim po projekcji? Warto przyjść, by osobiście się przekonać. Film zapowie i dyskusję poprowadzi pomysłodawczyni projektu – Joanna Chludzińska.

Klub Filmowy Mirage w Hali Kultury
15 października (piątek) 18:00
Pokaz filmu „Ludzki głos”
„Spotkanie” z reżyserem – Pedro Almodovarem
Wstęp wolny!


tekst: Joanna Chludzińska