Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Przedszkole profilowane - czy to dobry wybór?

Nie każde dziecko dostaje się do publicznego przedszkola, natomiast wszystkie maluchy chętnie przyjmują placówki prywatne. Wśród nich znajdują się także przedszkola profilowane - językowe, artystyczne czy sportowe. Czy warto się na nie zdecydować? Dla kogo będą one najlepszym wyborem?

Przedszkole sportowe Warszawa proponuje dzieciom szeroki wachlarz zajęć, których głównym celem jest obudzenie w nich pasji do aktywności fizycznej. Niektóre przedszkola sportowe dedykowane są na przykład dzieciom, które wiążą swoją przyszłość z piłką nożną czy pływaniem. Niemniej jednak wiele placówek koncentruje się na szeroko pojętej aktywności fizycznej, a nie na konkretnej dziedzinie sportu. Dzieci w wieku przedszkolnym nie mają jeszcze sprecyzowanych zainteresowań, dlatego warto po prostu zarazić je miłością do ruchu. Przy okazji mogą one poznać różnorodne kategorie sportowe i wybrać dla siebie taką, w której czują się najlepiej. Na przedszkole sportowe Warszawa najczęściej decydują się rodzice, którzy sami kochają sporty, a także ci, których pociechy dosłownie nie potrafią wysiedzieć w miejscu.

Malowanie, granie na instrumencie, taniec - tego właśnie mogą nauczyć się maluchy, które uczęszczają do przedszkola artystycznego. W nim bowiem duży nacisk kładzie się na kontakt z szeroko pojętą sztuką. Nie jest tajemnicą, że przedszkola artystyczne najchętniej wybierają dla swoich pociech rodzice, którzy sami zajmują się muzyką, plastyką, grą teatralną, tańcem. Przedszkole artystyczne przygotowuje bowiem do podjęcia nauki w szkole artystycznej, do której trzeba zdać egzaminy wstępne. Niemniej jednak tego rodzaju placówkę mogą również wybrać rodzice, którzy po prostu chcieliby uwrażliwić swoje dziecko na sztukę i piękno z niej płynące. W niektórych przedszkolach artystycznych dzieci uczą się tylko muzyki lub plastyki, w innych zaś mają kontakt z szeroką pojętą sztuką.

Znajomość języków obcych jest w dzisiejszych czasach niezwykle istotna. Specjaliści radzą aby ich naukę rozpocząć jak najwcześniej, co chętnie wykorzystują prywatne przedszkola językowe. Najczęściej maluchy uczą się w nich angielskiego lub niemieckiego, lecz znajdziemy również takie, w których wykładane są nieco bardziej egzotyczne języki. Co istotne, nauka nie polega na siedzeniu w ławce - metody dostosowane są do wieku i możliwości dzieci. Dodatkowo dzieci mają możliwość porozumiewania się w języku obcym z nauczycielami, a także swoimi kolegami. Do przedszkola językowego często przyjmowane są dzieci, które nie mówią lub słabo mówią po polsku. Czy warto zapisać tam swoje dziecko? Większość rodziców obawia się, że ich pociecha nie poradzi sobie w takim "międzynarodowym" środowisku. Tymczasem jest dokładnie na odwrót - dzieci radzą sobie wręcz doskonale, a co więcej nabywają w krótkim czasie umiejętność komunikowania się w języku obcym. Oczywiście, kończąc edukację w przedszkolu, maluch nie będzie płynnie mówił po angielsku czy niemiecku, niemniej jednak będzie miał solidne podstawy do podjęcia dalszej nauki.