Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Pychówki i szanty nad Narwią
Przejdź do fotogalerii
II edycja festiwalu "Szanty nad Narwią"
  • Pychówki i szanty nad NarwiąWyścigi pychówek o tytuł Mistrza Nurtu Pradoliny Narwi - 2021
Sobota 24 lipca 2021 roku na łomżyńskich bulwarach będzie obfitowała w wiele atrakcji. W godzinach 13:30–15:30 na rzece Narew odbędzie się pokazowa impreza wodniacka pn. "Wyścigi pychówek o tytuł Mistrza Nurtu Pradoliny Narwi - 2021". Natomiast od godz. 17:00 na scenie w okolicy Portu Łomża będzie miała miejsce II edycja festiwalu „Szanty nad Narwią”.

W trakcie wyścigu pychówek odbędą się widowiskowe konkurencje, których ozdobą będzie główny wyścig na dystansie 500 metrów o tytuł Mistrza Nurtu Pradoliny Narwi - 2021.

Od godziny 17:00 na rozstawionej w okolicy Portu Łomża sceny wybrzmią klimatyczne nuty szantowe. Utytułowane licznymi festiwalowymi nagrodami zespoły „Mechanicy Shanty“, „Szkocka trupa” i „Flash Creep“, wykonają cały szereg standardów pieśni żeglarskiej. Szczegółowy harmonogram festiwalu przewiduje:
1/ Rejestrację uczestników-widzów festiwalu: 16:30 – 17:00
2/ Powitanie i prezentację wykonawców festiwalowych: 17:00 – 17:15
3/ Występ zespołu „Szkocka trupa”: 17:15 – 18:45
4/ Występ zespołu „Flash Creep“: 18:45 – 20:15
5/ Występ zespołu „Mechanicy Shanty“: 20:15 – 22:15
6/ Zakończenie festiwalu - rozdawanie autografów: 22:15 – 22:30
Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiego oraz Wójta Gminy Piątnica Artura Wierzbowskiego. Organizatorem jest Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Łomżyńska” we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Od godziny 15:00 na chętnych do uczestnictwa w spisie powszechnym, oczekiwać też będą rachmistrzowie spisowi.

Uwaga:
Z uwagi na konieczność przestrzegania obostrzeń pandemicznych organizatorzy zostali postawieni przed koniecznością wprowadzenia specjalnego trybu rejestracji dla uczestników koncertu. Widzowie wydarzenia będą mieli do dyspozycji specjalnie wygrodzony barierkami teren, na którym będzie dostępne 250 miejsc, z zachowaniem obowiązujących norm dystansu społecznego. Przed wejściem na wygrodzony teren wprowadzony będzie obowiązek dezynfekcji rąk, wypełnienia ankiety epidemiologicznej i posiadania środków ochrony osobistej typu: maseczka lub przyłbica.
Dla sprawnego przebiegu procesu rezerwacji miejsc organizator wprowadził możliwość wcześniejszej rejestracji swojej obecności i odebrania ankiety oceny ryzyka epidemiologicznego. Osoby chętne do potwierdzenia udziału w koncercie proszone są o potwierdzenie tego w terminie do dnia 23 lipca br., w postaci wysłania maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z podaniem swojego imienia i nr. telefonu. Organizator dla wszelkich wyjaśnień związanych z procesem rezerwacji miejsca udostępnia w godzinach 12:00 – 17:00 nr. telefonu: 660 163 846, jak również zaprasza w godzinach pracy do Punktu Informacji Turystycznej w Hali Kultury przy Plac Stary Rynek 6 (wejście od pierzei ulicy Giełczyńskiej).
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc organizator informuje o możliwym ich braku w dniu imprezy dla osób, które wcześniej nie dokonały rejestracji swojego udziału w koncercie. Na terenie wygrodzonym obowiązuje zakaz spożywania napojów alkoholowych oraz palenia papierosów. Ponadto w dniu wydarzenia tj. 24. lipca br. na terenie Bulwarów będą obowiązywały ograniczenia w ruchu kołowym.


tekst: LOT Ziemia Łomżyńska