Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Dzień z klockami Lego i wystawa w Parku JP II
Przejdź do fotogalerii
W najbliższą niedzielę, 18 lipca w godzinach od 10.00 do 18.00 w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma odbędzie się dzień z klockami LEGO. W programie są pokazy, zajęcia konstruktorskie, konkurs i wystawa.

Podczas wydarzenia pn. "Łomża – moje miasto okiem dziecka", którego organizatorem jest Miasto Łomża oraz Academy Spice Gears Poland, każdy będzie mógł spróbować swoich konstruktorskich sił przy budowaniu z kultowych klocków, czy rozwinąć wyobraźnię przy stoisku z automatyzowanymi robotami. Będzie można także wziąć udział w przejazdach robotów na specjalnej macie obrazującej nasze miasto. Urozmaiceniem eventu będzie robot Spicee, który będzie bawił się wspólnie z uczestnikami (robot Spicee ze względu na warunki pogodowe i bezpieczeństwo pracowników nie będzie ciągle obecny na wystawie, a jedynie podczas wzmożonej aktywności w Parku).

W tym samym dniu nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na stworzenie makiety z klocków LEGO, bądź innych materiałów, nawiązującej do charakterystycznych miejsc Łomży. Wszystkie konkursowe prace zostaną zaprezentowane na wystawie, którą będzie można oglądać w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma.

Dzień z klockami Lego rozpocznie się o godz. 10.00. wystawą i pokazowym przejazdem robota, a zakończy o godz. 18.00. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków publicznych Miasta Łomża.