Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Remont i naprawy - gdzie szukamy fachowców?

Naprawy, wykończenie, malowanie czy remont to usługi, które chcemy zlecić profesjonalistom. Jak podaje Fixly, wiarygodność fachowca to najważniejszy czynnik wyboru dla klientów. Gdzie najczęściej szukamy specjalistów?

Hydraulik, płytkarz i malarz - według danych raportu “Jak remontują Polacy” serwisu Fixly.pl, to trzech najczęściej poszukiwanych fachowców w branży budowlano-remontowej. Wynika to z faktu, że prace związane z malowaniem, wykończeniem podłogi oraz białym montażem są najczęściej realizowane w ramach robót remontowych w polskich domach i mieszkaniach.

Szukając wykonawcy, klienci kierują się przede wszystkim czynnikami związanymi z wiarygodnością danego fachowca. Co więcej, 14 proc. osób odkłada przeprowadzenie remontu, jeśli nie są w stanie znaleźć zaufanego specjalisty.

Klasycznym sposobem znalezienia wykonawcy jest polecenie od znajomych. Osoby, które pracowały już z danym specjalistą i są w stanie opowiedzieć, jak przebiegała realizacja zlecenia, to doskonałe źródło wiedzy dla przyszłego klienta. Według raportu Fixly, aż 70 proc. respondentów decyduje się na szukanie fachowca tradycyjnymi metodami. Wśród tych osób aż 62 proc. próbuje znaleźć profesjonalistę właśnie przez rekomendacje członków rodziny i przyjaciół.

Pozostałe 30 proc. osób woli szukać profesjonalistów w Internecie. Według Fixly jest to trend rosnący (+10 proc. w porównaniu do 2018 roku), związany z rozwojem technologii. Podobnie jak zakupy online, usługi również będą coraz chętniej zlecane przez Internet. Wynika to z wygody takiego rozwiązania. Poszukiwania przez znajomych są czasochłonne i nie zawsze skuteczne. Szybkość, którą oferują serwisy i aplikacje stanowią atrakcyjną alternatywę. Dodatkowo obecność opinii i rekomendacji odnośnie danych fachowców, jak np. na Fixly, ułatwiają wybór, sprawiając że przekonuje się do tego sposobu coraz więcej osób.

Raport Fixly pokazuje, że aż 89 proc. remontujących jest zadowolonych z realizacji prac powierzonych fachowcom. Największym zainteresowaniem usługi specjalistów cieszą się w okresie wiosenno-letnim, a najniższym od stycznia do marca.