Pierwsze maseczki trafiły do skrzynek pocztowych seniorów
Przekazane maseczki trafią do łomżyńskich posiadaczy Karty Seniora
  • Pierwsze maseczki trafiły do skrzynek pocztowych seniorówAndrzej Kowalewski, skarbnik stowarzyszenia łomżyńskich motocyklistów
Kilkaset maseczek ochronnych, uszytych dzięki wspólnej inicjatywie Miasta Łomża i Stowarzyszenia Motocyklistów Łomżyńskich Wild Dogs, powędrowało do osób po 65. roku życia posiadających Łomżyńską Kartę Seniora. W ich dystrybucję zaangażowali się wolontariusze z Fundacji L, którzy zostawiają je w skrzynkach pocztowych naszych seniorów.

Maseczki dla posiadaczy Łomżyńskiej Karty Seniora, to przedsięwzięcie Urzędu Miejskiego w Łomży realizowane przy współpracy ze Stowarzyszeniem Motocyklistów Łomżyńskich Wild Dogs. Miłośnicy jednośladów szyją je w zakładzie krawieckim skarbnika stowarzyszenia Andrzeja Kowalewskiego z materiału zakupionego przez Ratusz. Sami również zadeklarowali uszycie 2500 sztuk ze środków własnych. W akcję włączyli się również pracownicy łomżyńskiej oświaty i mieszkańcy miasta.

Łącznie na rzecz seniorów zostanie przekazanych około 7500 maseczek z bawełny, wielokrotnego użytku. Do każdej załączona jest instrukcja obsługi oraz najważniejsze informacje dotyczące ochrony przed rozprzestrzenianianiem się koronawirusa SARS-CoV-2. - Dysponujemy bazą adresową wszystkich osób posiadających Łomżyńską Kartę Seniora i maseczki zostaną dostarczone do skrzynek pocztowych – informuje prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

W ich dystrybucję jako pierwsi włączyli się wolontariusze z Fundacji L. - W tym trudnym czasie ważna jest wzajemna pomoc – przekazuje prezes Sebastian Jaworowski dodając, że Fundacja L uruchomiła też telefoniczną linię wsparcia i udziela pomocy psychologicznej, osobom samotnym i tym, które ucierpiały z powodu stresu wywołanego pandemią koronawirusa. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod linkiem: https://www.facebook.com/pages/category/Community-Organization/Fundacja-L-698383143872976/.