W najbliższą niedzielę podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się IX Bieg Orkiestrowy "Biegamy z sercem". Szczytna inicjatywa organizowana po raz drugi w naszym mieście ma na celu zebranie środków na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Jej organizatorami są: Sztab WOŚP Łomża i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży. Do zabawy może przyłączyć się każdy.

Bieg ma celu zebranie funduszy na cele WOŚP oraz propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia poprzez aktywne spędzenie czasu wolnego. Start zaplanowano na godzinę 15.00 na parkingu przy Parku Wodnym przy ulicy Wyszyńskiego 15. Uczestnicy pobiegną alejkami Parku Jana Pawła II Papieża Pielgrzyma. W imprezie może wziąć udział każdy, kto uzupełni formularz zgłoszenia dostępny w linku: http://www.emclat.pl/biegamy-z-sercem/?fbclid=IwAR2eQvhwkaFJFyu-7axDbhI1_MkmvKsQyQ8CQi2TScq84aPGLGHYKkW0AXo.

W ramach wydarzenia zostaną przeprowadzone zawody na dystansach: 1000 metrów dla osób w wieku od 16. roku życia i 300 metrów dla dzieci i młodzieży do 16. roku życia. Każdy z uczestników powinien opłacić wpisowe w kwocie minimum 20 zł. Środki należy wrzucić przed startem biegu do wskazanej puszki w Biurze Zawodów. Opłata startowa w całości przeznaczona jest na zbiórkę finału WOŚP organizowanego w Łomży. Zgłoszenia przyjmowane są online do 9 stycznia (potwierdzenie uczestnictwa zostanie odesłane na email w ciągu 24 godzin od wypełnienia deklaracji). Po tym terminie, jeżeli limit miejsc nie zostanie wyczerpany, dodatkowe zgłoszenia będą przyjmowane w godzinach pracy Biura Zawodów. Bieg odbędzie się w określonym czasie, bez indywidualnego pomiaru czasu.

Numery startowe należy odebrać w niedzielę 12 stycznia w Biurze Zawodów w godz. 14.00-14.30. Osoba odbierająca musi okazać dokument tożsamości, formularz zgłoszeniowy i podpisać oświadczenie uczestnika biegu o braku przeciwwskazań zdrowotnych do startu w biegu. W przypadku zawodniczek i zawodników niepełnoletnich wymagana będzie pisemna zgoda na udział w zawodach opiekuna prawnego oraz jego obecność.

Więcej informacji na stronie MOSiR Łomża.