Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego i Klub Tańca Towarzyskiego AKAT działający przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, obchodzący w tym roku 30-lecie swojej działalności, zapraszają na XXIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Sportowego, Mistrzostwa Województwa Podlaskiego o „Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża" oraz XIV Dziecięcą Galę Taneczną „o Puchar Wójta Gminy Piątnica”. Wydarzenie organizowane jest przy współudziale Zespołu Szkolono – Przedszkolnego w Piątnicy oraz Wójta Gminy Piątnica i odbędzie się w dniach 23-24 listopada 2019 r. w Hali Sportowej przy ul. Szkolnej 29 w Piątnicy.

W tym roku to już dwudziesta trzecia edycja tej imprezy tanecznej dla dzieci i młodzieży, cieszącej się dużą popularnością w środowisku lokalnym, województwie podlaskim i regionie północno-wschodnim, odbywająca się rokrocznie w Hali Sportowej w Piątnicy. Ze względu na bardzo dobre opinie za dotychczasową wzorową organizację imprezy obecna edycja turnieju zyskała wyższą rangę i organizowana będzie jako impreza dwudniowa z okazji jubileuszu 30-lecia działalności KTT „AKAT”.

W XXIII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Sportowego „o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża” wystąpią pary taneczne tańca towarzyskiego sportowego z województwa podlaskiego i całej Polski z klas tanecznych od E do A.

W ramach turnieju odbędą się:

W sobotę 23 listopada 2019 r.
- XIV Dziecięca Gala Taneczna par rekreacyjnych „o Puchar Wójta Gminy Piątnica” klas H, G, F z udziałem dzieci i młodzieży z zaproszonych klubów w wieku do 7 do 15 lat z regionu północno-wschodniego,
- Jubileusz 30-lecia działalności KTT „AKAT” i liczne pokazy taneczne grup tanecznych dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych działających w klubie.

W niedzielę 24 listopada 2019 r.
- Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Sportowym Tańcu Towarzyskim dla par z Województwa Podlaskiego,
- XXIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego dla par z całej Polski.

W bieżącej edycji turnieju udział weźmie około 450 par tanecznych, rywalizujących w trzydziestu dwóch kategoriach tanecznych.
Celem imprezy jest sprawdzenie umiejętności tanecznych tancerzy z Klubu Tańca Towarzyskiego AKAT z tancerzami z całej Polski i regionu północno-wschodniego.

PROGRAM 23.11.2019
XIV Dziecięca Gala Taneczna o ,,Puchar Wójta Gminy Piątnica’’
Blok I - 11.00
Blok II - 14.00
Blok III - 17.00 Jubileusz działalności KTT AKAT

PROGRAM 24.11.2019
Blok I - 10.00
XXIII O.T.T.S. o "Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża"
Blok II - 13.00
Mistrzostwa Województwa Podlaskiego FTS
Blok III - 17.30 Gala Wieczorna - poprowadzi Iwona Pavlović

BILETY:
- bilet wstępu trybuny - 20 zł
- miejsce przy stoliku (sobota) - 40 zł
- miejsce przy stoliku (niedziela) - 50 zł
- dzieci do lat 7 – bezpłatnie

Podczas koncertu obowiązuje zakaz fotografowania, filmowania oraz nagrywania bez zgody organizatora.
Dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, Urzędu Miejskiego w Łomży, Starostwa Powiatowego w Łomży, Urzędu Gminy Piątnica.