Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Z uczestniczkami Gali Półfinałowej Miss Polski i Gali Finałowej Miss Nastolatek spotkał się w Urzędzie Miejskim w Łomży prezydent Mariusz Chrzanowski. Dziewczyny opowiadały o swoich przygotowaniach do konkursu, jak również o planach na przyszłość. Rozmawiano także o przyszłorocznej Gali Miss Ziemi Łomżyńskiej.

W spotkaniu z prezydentem uczestniczyły: Karolina Piaścik – III Wicemiss Ziemi Łomżyńskiej, która dostała się do Gali Finałowej Miss Polski zaplanowanej na 8 grudnia w Katowicach oraz Aleksandra Czerwińska (Miss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej, która znalazła się w Top 10 finału Miss Polski Nastolatek), Aleksandra Wacławek (I-wicemiss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej, uczestniczka finału Miss Polski Nastolatek) i Aleksandra Gałązka (III Wicemiss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej i IV wicemiss Polski Nastolatek).

Dziewczęta podkreślały, że udział w tego typu konkursach kosztuje dużo wyrzeczeń i powoduje konieczność pracy nad sobą przez cały czas. Jak relacjonowały, galę finałową poprzedziło tygodniowe zgrupowanie z wieloma ćwiczeniami od rana do wieczora, połączone z nagrywaniem materiałów filmowych. Ponadto wszystkie starty, związane z nimi spotkania, łączą z nauką. - Dziewczyny niestety czasami muszą opuszczać zajęcia lekcyjne, ale na szczęście dają radę, dobrze się uczą i nadrabiają te szkolne zaległości. Jest to pewnego rodzaju wyzwanie, które jednak trzeba pogodzić i one świetnie sobie z tym radzą – podkreśla Anna Kurządkowska, organizatorka wyborów Miss Ziemi Łomżyńskiej, których piąta edycja odbędzie się w przyszłym roku pod koniec kwietnia. Termin castingu do konkursu zostanie ogłoszony po nowym roku. - Udział w takiej rywalizacji otwiera dziewczynom oczy na ich poczucie własnej wartości, uczy nowych rzeczy i pozwala zdobyć nowe doświadczenie – mówi Anna Kurządkowska zachęcając do udziału i spróbowania swoich sił w łomżyńskich wyborach miss.

Prezydent Mariusz Chrzanowski podkreśla, że na przestrzeni minionych czterech lat udało się wykreować konkurs o dużym znaczeniu, który dziewczynom z Łomży i okolicznych miejscowości daje szansę zaistnieć nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju. – Ponadto dla naszego miasta jest to doskonała promocja – dodaje Mariusz Chrzanowski, życząc powodzenia w kolejnych konkursach, świecie modelingu, a przede wszystkim nauce.


foto: Marcin Kossakowski