Już od najmłodszych lat dba się o wychowanie i ciągły rozwój swojej pociechy. Od pierwszych miesięcy spędza się czas na obserwowaniu zmian jakie zachodzą w jego wyglądzie, sposobie poruszania się, porozumiewania i wyrażania swoich emocji.

Nadchodzi taki okres w życiu małego dziecka, gdy trzeba się zdecydować na odpowiednią formę wychowania przedszkolnego. Jest to zazwyczaj okres o 3-4 lat trwający do momentu pójścia dziecka do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Niekiedy dziecko idzie w późniejszym wieku do przedszkola i nie jest to wcale zły pomysł. Należy jednak pamiętać, że rodzice decydujący się o posyłaniu dziecka we wcześniejszym wieku do klas i grup przedszkolnych często uzależniają to od swojej pracy i zajmowanego stanowiska, a co za tym idzie od braku czasu na zajęcie się dzieckiem przez cały dzień.

Co daje wychowanie przedszkolne?


Jest to czas intensywnego wzrostu dziecka w sferze psychicznej i fizycznej. Dzieci w wieku przedszkolnym bardzo szybko się uczą i nabywają różnych umiejętności, zarówno ruchowych jak i np. językowych. Ważne jest zatem aby wybrać takie przedszkole, które sprosta oczekiwaniom rodziców oraz predyspozycjom dziecka do rozwoju w konkretnej dziedzinie. Wiadome jest, że w tak młodym wieku nie można przewidzieć, jaki talent ujawni pociecha, jest to jednak czas na próbowanie i poszukiwanie aktywności, które spodobają się dziecku i z których będzie ono czerpało satysfakcję i wspomagało jego rozwój.

Ciekawe sposoby na rozwój dziecka


Jeżeli ktoś bierze pod uwagę postępującą globalizację i ciągłą styczność z zagranicznym rynkiem i osobami z innych państw, może zainteresować się przedszkolem o profilu wielojęzycznym dla swojego dziecka. Maluchy w tym wieku chłoną różnoraką wiedzę, a w szczególności tą dotyczącą języków. Dziecko łatwo uczy się nowych zwrotów, oraz poznaje tradycje w innych państwach świata. Ciekawymi formami są filmy o zagranicznych miastach ale także kreatywne lekcje gotowania nieznanych potraw i poznawania niesamowitych smaków. Uczenie się flag, barw narodowych oraz charakterystycznych rzeczy panujących w danym kraju, zaowocuje w przyszłości posiadaną wiedzą.

 

Ciekawą formą wychowania przedszkolnego jest także zabawa i nauka poprzez sport. Szczególnym rodzajem aktywności fizycznej w tym przypadku jest np. basen i nauka pływania. Ciało dziecka w początkowych latach jego życia jest bardzo elastyczne, giętkie i zwinne, co sprawia, że łatwiej jest mu się przystosować do sportów i powtarzać je często bez nadwyrężania. Wszelkiego rodzaju sporty zespołowe, takie jak piłka nożna i siatkówka są dobrym sposobem do nauki pracy w grupie. Dzieci poprzez współzawodnictwo uczą się osiągania zamierzonych celów we współpracy z rówieśnikami, co w przyszłości przełoży się na brak problemów podczas pracy w grupie czy zespole.

Warto zadbać o odpowiednie wychowanie przedszkolne dla swojego dziecka, tak aby za kilka lat podziękować sobie za zdolności nabyte przez pociechę i umiejętności, które ułatwiają mu codzienne życie.

Więcej informacji

Oferta edukacyjna przedszkola prywatnego z oddziałami językowo-sportowymi dostępna jest na stronie http://npjs.warszawa.pl/ - przedszkole na Pradze