Pielgrzymi wyruszyli na Jasną Górę
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski odprowadził pątników do granic miasta
  • Pielgrzymi wyruszyli na Jasną GóręPielgrzymi zmierzający ulicą Zawadzką
O poranku spod Katedry św. Michała Archanioła ruszyła 35. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Wśród tłumów wiernych można było dostrzec m.in. prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, który odprowadził pielgrzymów do granic miasta. Pątnicy mają dotrzeć do Częstochowy 13 sierpnia wieczorem.

- Wszystkim uczestnikom życzę wytrwałości i dobrych ludzi na drodze – mówi włodarz nadnarwiańskiego grodu. W tym roku Ratusz przekazał na rzecz organizatora, czyli stowarzyszenia "Piesza Pielgrzymka Łomżyńska" rekordową kwotę ponad 63 tys. zł. ze środków z profilaktyki alkoholowej.

Dzięki temu wsparciu łomżyńscy pielgrzymi w wieku do 10 lat oraz kobiety od 60. i mężczyźni od 65. roku życia nie muszą płacić wpisowego. Pieniądze przeznaczone będą też na transport, paliwo, leki, żywność oraz wodę. To nie wszystko, bo projekt "Szczęśliwe wakacje w oparciu o miłość i trzeźwość w rodzinie" obejmuje łącznie 4 zadania. - Były już półkolonie dla dzieci, przed nami formacja młodzieży, ale także rodziców z parafii katedralnej, która realizowana będzie w kilku etapach. Na koniec młodzież pojedzie na wycieczkę do Wilna – mówi ks. Grzegorz Kosiorek, kierownik diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę, wyrażając wdzięczność za otrzymaną pomoc.

Pielgrzymi mają dotrzeć na Jasną Górę 13 sierpnia wieczorem, tam przed Wałami Jasnogórskimi odbędzie się prezentacja pielgrzymki.1000 Znaków do wykorzystania