Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Od przedstawienia aktualnego składu Łomżyńskiej Rady Seniorów rozpoczęły się Nestoralia, czyli festyn rodzinny poświęcony najstarszym mieszkańcom naszego miasta. W programie imprezy znalazły się m.in. występ zespołu Maryna z Klubu Seniora i dyskoteka z zespołem Tabor. Dla Nestorów przygotowano również zajęcia ruchowe w postaci fitness i zumby. Wydarzenie wpisało się w Tydzień Kultury Studenckiej.

Prezydent Łomży podziękował studentom za inicjatywę i pomysł włączenia seniorów w obchody Tygodnia Kultury Studenckiej, którym życzył dużo siły, zdrowia i wytrwałości. – To dzięki waszej energii, działaniom i tej ogromnej radości, te wydarzenia nam się udają – powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski. Podziękował także członkom Łomżyńskiej Rady Seniorów, dzięki którym samorząd może podejmować wiele działań na rzecz osób starszych.

Podziękowania za organizację Nestoraliów przekazała studentom i prezydentowi przewodnicząca Łomżyńskiej Rady Seniorów Grażyna Czajkowska, której list odczytał wiceprzewodniczący Stanisław Kaseja. – Włączenie się seniorów w to wydarzenie świadczy o aktywności środowiska osób starszych, które jest gotowe do pokazania swoich talentów, ale też do poszerzania obszarów zainteresowań. Dzisiejsze wydarzenia potwierdza, że połączone siły młodości i doświadczenia osób starszych może przynieść interesujące efekty – napisała Grażyna Czajkowska.

Łomżyńska Rada Seniorów jest organem doradczym Prezydenta Miasta. Jej członkami są seniorzy i osoby, które chcą działać na rzecz łomżyńskich seniorów oraz przedstawiciele podmiotów działających na rzecz osób starszych. Zakres jej działań obejmuje m.in. przedstawianie propozycji zadań i działań na rzecz seniorów. Wybory do Rady odbyły się 25 lutego br., a udział w nich brały osoby, które ukończyły 60. rok życia. W skład obecnej Łomżyńskiej Rady Seniorów wchodzą: Ryszard Ambramowski, Monika Brzóska, Waldemar Cieślik, Grażyna Czajkowska, Regina Grzymek, Stanisław Kaseja, Marta Kopeć, Helena Polewaczyk, Jan Przybylski, Maria Romanowska, Janina Surowik, Danuta Waśko, Danuta Żukowska.

W dalszej części festynu na scenie zaprezentowali się członkowie Dziennego Domu Senior+, a także artyści z zespołów Tabor, Maryna i Kapela Kurpiowska. Tanecznym akcentem dnia był Kujawiak oraz Zumba dla Seniorów. Poza występami artystycznymi, w ustawionych stoiskach można było zasięgnąć porad dietetycznych, fizjoterapeutycznych i innych.

Organizatorami Nestoraliów był Samorząd Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży oraz Miasto Łomża.


tekst: Łukasz Chełchowski