Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Prezydent Łomży ogłasza nabór wniosków do Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. Program będzie realizowany w 2019 roku poprzez dofinansowanie (dotacje) wymiany w zabudowie jednorodzinnej pieców opalanych węglem na piece gazowe lub na biopaliwo (pellet), ewentualnie podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. W budżecie miasta na ten cel przeznaczono kwotę 300 tys. zł, co pozwoli na wsparcie realizacji 30 – 35 nowych źródeł ciepła.

Program kierowany jest do wszystkich właścicieli domów jednorodzinnych, jednakże przy przyznawaniu dotacji pod ocenę brane będą m.in. kryterium dochodowe, niepełnosprawność, liczba osób zamieszkujących w gospodarstwie domowym, powierzchnia oraz stan techniczny budynku. Osoby o najniższych dochodach mogą otrzymać dotację nawet w wysokości 100 proc. kosztów kwalifikowanych.

Wnioski o udzielenie dotacji należy składać w Urzędzie Miejskim w Łomży, Stary Rynek 14, w terminie do 7 czerwca 2019 roku.

Informacji w sprawie Programu udziela Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzedu Miejskiego w Łomży, Stary Rynek 14, pokój 103 (I piętro), tel. 86 2156792, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wydział udziela również pomocy w prawidłowym wypełnieniu wniosku.

Program Ograniczenia Niskiej Emisji ma na celu ograniczenie emisji pyłów i szkodliwych gazów z palenisk domowych. Stanowi element realizacji uchwalonego przez Radę Miejską Planu Gospodarki Niskoemisyjnej.