Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Łomżyńskie święto weterynarii
"Światowy Dzień Lekarzy Weterynarii" w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży
27 kwietnia na całym świecie po raz 19. obchodzono "Światowy Dzień Lekarzy Weterynarii". W tym roku świętu towarzyszyło hasło "znaczenie szczepień ochronnych u zwierząt". W Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży odbył się z tej okazji specjalny apel. Świętowano także w Lecznicy dla Zwierząt "Oaza" w Łomży.

Zawód lekarza weterynarii posiada niezwykle długą tradycję, sięga ona bowiem 3 tysięcy lat. W 2001 r. Światowe Stowarzyszenie Weterynaryjne (World Veterinary Association) po raz pierwszy ustanowiło to święto obchodzone co roku w ostatnią sobotę kwietnia. Taki dzień stanowi doskonałą okazję do uświadomienia sobie, jak ważną rolę lekarze weterynarii pełnią w naszym społeczeństwie.

- Gdy nasz ukochany piesek albo kotek zachoruje, wtedy ich pomoc jest nieoceniona – mówi dr Emilian Kudyba. Dodaje, że lekarze weterynarii dbają nie tylko o zdrowie zwierząt, ale również o zdrowie ludzi. - Ten drugi cel osiągają poprzez sprawowanie nadzoru nad produkcją środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego.

Dr Emilian Kudyba inicjator akcji promował to święto nie tylko w Polsce ale także poza jej granicami. Swoje uczestnictwo w tym czasie w Międzynarodowym Forum Weterynaryjnym w Tunezji wykorzystał również do promocji zawodu lekarza weterynarii i troski o jego dobry wizerunek.