Nadleśnictwo Łomża wspólnie z funkcjonariuszami łomżyńskiej Policji zorganizowało szkolenie dla leśników. Tematem szkolenia było prowadzenie czynności wynikających z ustawy Prawo o Wykroczeniach. Wszystko po to aby skutecznie przeciwdziałać szkodnictwu leśnemu, kradzieżom drewna oraz kłusownictwu

Od wielu lat policjanci z komendy miejskiej w Łomży prowadzą wspólne działania i akcje z przedstawicielami nadleśnictwa mające na celu skutecznie przeciwdziałać szkodnictwu leśnemu. Dziś w ramach współpracy, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łomży przeprowadził krótkie szkolenie dla leśników dotyczące Prawa Wykroczeń. Przedstawił on podstawy prawne obowiązujące w ramach zwalczania szkodnictwa leśnego. Omówił też między innymi zasady wyłączenia odpowiedzialności wynikające z kodeksu prawa o wykroczenia. Objaśniał jak prawidłowo sporządzić wniosek o ukaranie sprawcy wykroczenia. Zarówno policjanci jak i leśnicy widzą konieczność stałego zwiększania i aktualizacji wiedzy dotyczącej szkodnictwa leśnego a zdobyta na tego typu warsztatach wiedza znacząco podnosi efektywność wykonywanych obowiązków.

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.