Będzie renowacja Parku im. Jakuba Wagi
Renowację przeprowadzi MPGKiM w Łomży. Na zdjęciu dyrektor zakładu budżetowego Dariusz Brakoniecki
  • Będzie renowacja Parku im. Jakuba Wagi
Kwotę 20 tys. zł zamierza przeznaczyć prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski na sfinansowanie zakupu nowych ławek i koszów na śmieci w Parku im. Jakuba Wagi. Z takim wnioskiem zwróciło się do miasta Miejskie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. To ma być jeden z etapów przywracania świetności temu zabytkowemu miejscu.

Park, znajdujący się między ulicami Wojska Polskiego, Ogrodową, Nowogrodzką i Glogera, został założony w 1842 roku. Mimo, że lata świetności ma za sobą, to wciąż jest miejscem spacerów i rozrywki dla wielu mieszkańców Łomży. Łomżyński zabytek wymaga jednak renowacji, o której mówi się od lat. Pierwszy etap prac ma nastąpić już niebawem.

- Z roku na rok pięknieje nam Park Jana Pawła II, ale nie możemy zapominać o parkach historycznych, jakim jest Park im. Jakuba Wagi – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Włodarz dodaje, że kwota 20 tys. zł wystarczy na bieżące działania, ale w dalszej perspektywie miasto będzie starało się o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na rewitalizację całego parku. Warto dodać, że jeszcze w tym roku w Parku im. Jana Pawła ll powstanie plac zabaw dla dzieci.

Inwestycję związaną z renowacją Parku im. Jakuba Wagi przeprowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. - Ten park jest dla Łomży miejscem szczególnym z wielu względów, choćby dlatego, iż jest to najstarszy obiekt tego typu w mieście. Naszym celem jest przywrócenie mu dawnego blasku, tak aby nadal mógł jak najlepiej służyć mieszkańcom jako miejsce spotkań i relaksu – mówi dyrektor zakładu budżetowego Dariusz Brakoniecki.