Wielkanocne jajko seniorów
Seniorzy zasiedli do wielkanocnego stołu
  • Wielkanocne jajko seniorów
Ponad stu członków Klubu Seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży spotkało się na tradycyjnym spotkaniu przedwielkanocnym. Świąteczne życzenia najstarszym mieszkańcom naszego miasta złożył zastępca prezydenta miasta Andrzej Stypułkowski.

Spotkania członków Klubu Seniora MOPS w okresach przedświątecznych stały się już tradycją. - Są one bardzo ważne, bowiem wielu naszych seniorów to osoby samotne. Tutaj czują się potrzebne. Wiedzą, że mogą przyjść i w miłej atmosferze spędzić czas ze znajomymi, czy przyjaciółmi – mówiła przewodnicząca Klubu Seniora MOPS, Regina Grzymek. Chwilę później w wielkanocny nastrój wszystkich zebranych wprowadził zespół "Maryna" z akordeonistką Danutą Waśko na czele.

Zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski podkreślał, że seniorzy stanowią bardzo ważne "ogniwo" w funkcjonowaniu miasta. W imieniu swoim i prezydenta Mariusza Chrzanowskiego życzył im, aby nadchodzące święta minęły przede wszystkim w zdrowiu i rodzinnej atmosferze oraz były "nadzieją na lepsze jutro". W imieniu poseł na Sejm RP Bernadety Krynickiej życzenia przekazała dyrektor jej biura Iwona Łada, życząc, aby w święta Zmartwychwstania Pańskiego nie zabrakło wiary, nadziei i miłości. Do życzeń dołączyli się również: dyrektor MOPS-u w Łomży Wiesław Jagielak i przewodnicząca Łomżyńskiej Rady Seniorów Grażyna Czajkowska, która życzyła seniorom "energii i aktywności".

Wielkanocne potrawy poświęcił ks. Jerzy Abramowicz, proboszcz parafii Bożego Miłosierdzia w Łomży. - Bez Jezusa Chrystusa nie jesteśmy w stanie zrozumieć nas samych, naszej rzeczywistości. Gdyby nie on, jego miłość, trudno byłoby mówić o miłości. A takie spotkanie jak to jest autentyczną miłością, która żyje – podkreślał duchowny. Na odświętnie udekorowanych stołach nie zabrakło jajka, żuru i baby drożdżowej. Podczas spożywania wspólnego posiłku był czas na rozmowę oraz składanie sobie wzajemnych życzeń.