• Mniej pieców
Z szerokim odzewem społecznym spotkała się inicjatywa Urzędu Miejskiego w Łomży związana z wymianą pieców węglowych. Na spotkaniu w dniu 12 marca br. w Szkole Podstawowej nr 5 ponad stu właścicieli domków jednorodzinnych ogrzewanych paliwem stałym, miało okazję zapoznać się z założeniami programu „Czyste Powietrze”, w ramach którego można uzyskać rządowe wsparcie na wymianę starych pieców.

Przybyli na spotkanie mogli wysłuchać prezentacji przedstawiciela Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, jak również uzyskać odpowiedzi na związane z tym pytania. Natomiast zastępca prezydenta Andrzej Garlicki poinformował o decyzji prezydenta Mariusza Chrzanowskiego dotyczącej przekazania osobom zainteresowanym udziałem w programie „Czyste Powietrze”, audytów energetycznych i projektów przyłączy sporządzonych przez Urząd Miejski. Podkreślił też, że dla uczestników programu już w najbliższych dniach w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska uruchomione zostanie merytoryczne wsparcie w zakresie wypełniania wniosków. Wyraził nadzieję, że dzięki podjętym działaniom w sposób znaczący zmniejszy się w Łomży emisja pyłów zawieszonych z domowych instalacji grzewczych na paliwo stałe, co przełoży się na lepszą jakość powietrza w mieście.


tekst i foto: Łomżyńskie Towarzystwo Ekologiczne „Ekosfera doliny Narwi”Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.