Jarmark na Starym Rynku już w najbliższą niedzielę!
Już w najbliższą niedzielę mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu - Jarmarku „Zasmakuj w Łomży”. To doskonała okazja, aby spędzić czas na świeżym powietrzu, skosztować regionalnych specjałów i poznać lokalnych rzemieślników. Przygotowano wiele atrakcji, które zadowolą zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Regionalne przysmaki i rękodzieło na Starym Rynku

14 lipca na Starym Rynku odbędzie się Jarmark „Zasmakuj w Łomży”. Od godziny 9:00 do 15:00 rynek wypełnią stoiska oferujące tradycyjną i regionalną żywność oraz wyroby rękodzielnicze. To doskonała okazja, by zakupić lokalne specjały, takie jak miody, sery, wędliny czy pieczywo, a także unikalne rękodzieła, które mogą stać się wyjątkowymi pamiątkami lub prezentami.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

W trakcie jarmarku Komenda Miejska Policji w Łomży zadba o promocję bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na miejscu będzie można skorzystać z takich atrakcji jak znakowanie rowerów, które jest doskonałą okazją do zabezpieczenia swojego jednośladu przed kradzieżą. Policjanci przygotowali również miasteczko ruchu drogowego, gdzie dzieci i młodzież będą mogły nauczyć się podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dodatkową atrakcją będzie symulator zderzeń, który pozwoli uczestnikom przekonać się, jak ważne jest przestrzeganie przepisów drogowych.

Jak wziąć udział w jarmarkach organizowanych przez miasto

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w przyszłych jarmarkach, organizowanych przez Miasto Łomża, proszone są o kontakt z Mariolą Sawicką z Wydziału Kultury, Sportu i Inicjatyw Społecznych. Zgłoszenia można dokonywać osobiście w Urzędzie Miejskim przy ul. Farnej, telefonicznie pod numerem 86 216 24 63 lub mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu. Jarmark „Zasmakuj w Łomży” to doskonała okazja, aby poznać lokalne specjały, wesprzeć regionalnych rzemieślników oraz spędzić czas w miłej atmosferze.


Wg inf z: Urząd Miejski w Łomży