pudełkowe diety

Okres jesienno-zimowy sprzyja nabieraniu nadmiarowych kilogramów. Wielu ludzi, mając tę świadomość, stara się zapobiec przytyciu - nie jest to jednak takie proste, zwłaszcza dla osób zabieganych, które często stołują się w restauracjach i pizzeriach. Czy istnieje sposób, by schudnąć, który nie wiąże się z codziennym gotowaniem dietetycznych posiłków i ważeniem każdego składnika celem uwzględnienia go w dziennym bilansie kalorycznym? Tak. Jest nim catering dietetyczny.

O co chodzi w cateringu dietetycznym? Dlaczego jest tak popularny?

Catering dietetyczny, inaczej nazywany dietą pudełkową, to wyspecjalizowana usługa, która zwykle ma charakter abonamentowy. W ramach wybranego i opłaconego abonamentu klient codziennie rano otrzymuje komplet zdrowych i odpowiednio zbilansowanych posiłków, które uwzględniają jego preferencje smakowe, a także zapotrzebowanie kaloryczne. Pracownik firmy cateringowej zostawia opakowanie z posiłkami na cały dzień pod wskazanym adresem. Można zamówić catering dietetyczny bezpośrednio do domu lub do pracy, w zależności od tego, która opcja jest wygodniejsza.

Posiłki dostarczane w ramach diety pudełkowej są już gotowe, estetycznie oraz higienicznie zapakowane i nie wymagają żadnych dodatkowych działań prócz podgrzania ich. Zwykle catering dietetyczny pakowany jest w specjalne pudełka, które nadają się do podgrzania ich w mikrofali. To szczególnie wygodna opcja dla osób, które obiad zabierają ze sobą do pracy.

Popularność cateringu dietetycznego jest spowodowana kilkoma czynnikami:

  • zamawiając catering dietetyczny Łomża, osoba może bez trudu przestrzegać swojej diety - wartość kaloryczna każdego posiłku jest dokładnie opisana, zatem ryzyko dodatniego bilansu kalorycznego można bardzo łatwo wyeliminować
  • dieta pudełkowa jest niezwykle urozmaicona, uwzględnia też indywidualne potrzeby klienta - np. te związane z niespożywaniem przez niego mięsa lub produktów odzwierzęcych czy chociażby dań zawierających pszenicę
  • catering dietetyczny pozwala oszczędzić masę czasu - gotowanie posiłków staje się przeszłością, podobnie jak zakupy spożywcze. Dieta pudełkowa jest tak zoptymalizowana, by zaspokajała pełnię potrzeb swojego użytkownika.

Ile można schudnąć na diecie pudełkowej? Czy jest ona skuteczna?

Prawidłowo dobrana dieta pudełkowa jest bardzo skuteczna. Bardzo ważne jest jednak, aby ściśle jej przestrzegać i nie podjadać między posiłkami. Dla zmaksymalizowania efektu warto włączyć do dziennej rutyny również ćwiczenia fizyczne, które pomogą w pozbyciu się zbędnych kilogramów i będą miały korzystny wpływ na samopoczucie i jędrność ciała.

Każda firma oferująca catering dietetyczny współpracuje z wykwalifikowanym dietetykiem. Gdy więc potencjalny klient nie jest pod stałą kontrolą dietetyka i nie wie, jaka dieta będzie dla niego odpowiednia, może zasięgnąć porady na miejscu. Po zadaniu kilku pytań o preferencje i kondycję zdrowotną klienta, a także jego cele, dietetyk będzie w stanie dobrać odpowiednią dietę do indywidualnych potrzeb. Korzystając z diety pudełkowej, można więc chudnąć w kontrolowany i zdrowy sposób, jednocześnie nie odczuwając przy tym głodu i mając świadomość, że spożywane posiłki są nie tylko smaczne, ale również pełne witamin i wartości odżywczych. To z kolei sprawia, że odchudzanie staje się przyjemniejsze niż kiedykolwiek.