Startuje Festiwal Piosenki SOUNDTRACK
Przejdź do fotogalerii
Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza publiczność na dwa weekendowe muzyczne wieczory. Już w najbliższą sobotę o godz. 18:00 w MDK-DŚT odbędą się eliminacje XV Festiwalu Piosenki Filmowej SOUNDTRACK. W niedzielę 2 października również o godz. 18:00 usłyszymy laureatów tegorocznej edycji SOUNDTRACKU, wokalistów Studia eMDeK działających pod kierunkiem Magdy Sinoff oraz jurorkę Agnieszkę Gorączkowską.

Podczas Festiwalu będą odbywać się warsztaty artystyczne z zakresu piosenki, interpretacji, dykcji, aktorstwa i tańca. Poprowadzą je zaproszeni goście i jurorzy: Urszula Chomik - Kraszewska, Agnieszka Gorączkowska, Małgorzata Wagner i Santiago Bello. Na koncerty wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!


URSZULA CHOMIK- KRASZEWSKA
Aktorka, logopeda, nauczyciel, absolwentka Akademii Teatralnej Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku; założycielka i reżyser Teatru "Prestidigitator" przy XI LO Białystok; współpracownik Podlaskiego Oddziału Stowarzyszenia WSPÓLNOTA POLSKA; realizatorka warsztatów teatralnych dla dzieci i młodzieży, jurorka konkursów recytatorskich i teatralnych w kraju i za granicą.

AGNIESZKA GORĄCZKOWSKA
W 1996 roku debiutowała na deskach amfiteatru Opolskiego wykonując piosenkę Ewy Bem „ Powrotna Bossa-nova”. W Między czasie uczęszczała do szkoły muzycznej II st. na ulicy Bednarskiej w Warszawie a kilka lat później dostała się na wydział wokalistyki jazzowej akademii muzycznej w Katowicach. Życie swoje na prawie 15 lat związała z chrześcijańskim chórem TGD w którym była solistką i nagrała 6 płyt oraz równocześnie związała się zawodowo z Mieczysławem Szcześniakiem, z którym współpracuje już blisko 17 lat. Obecnie razem z mężem Rafałem Gorączkowskim, absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie na wydziale fortepianu oraz współzałożycielem popularnego zespołu Goya pracują nad wspólną solową płytą. Współpracowała z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej tj. Ewą Bem, Ireną Jarocką, Januszem Panasewiczem oraz przy różnych produkcjach telewizyjnych z całą plejadą polskich gwiazd jak Golec Uorkiestra, Piotr Cugowski, Anna Maria Jopek czy Krystyna Prońko. Podczas Światowych Dni Młodzieży odbywających się w Krakowie w 2016 roku miała przyjemność wystąpić przed 2 milionową publicznością oraz rok później zaśpiewać w Tauron Arenie w Krakowie podczas koncertu "Bóg liczy na ciebie" piosenkę „OurGod" z 300 osobowym chórem oraz orkiestrą pod kierownictwem Adama Sztaby. Wzięła udział w trasie koncertowej Betlejem w Polsce obejmującej 12 największych miast i hal koncertowych. Na koncerty przyszło 50.000 uczestników, a spot promocyjny-teledysk „Pierwsza gwiazda” miał 1.600.000 odsłon! Koncerty te miały na celu wspólne kolędowanie i świętowanie Bożego Narodzenia w gronie sąsiadów, znajomych, przyjaciół i bliskich, a co najważniejsze dochód z koncertów Betlejem w Polsce 2016/2017 został przeznaczony na dokarmianie osób niedożywionych. (W zeszłym roku udało się zgromadzić aż 315.000 zł i przeznaczyć je na pomoc dla potrzebujących.) Piosenki z udziałem Agnieszki Gorączkowskiej sięgają milionów odsłon w internecie tj. „Przyjdź jak deszcz” , „Ukojenie” czy „Walka”.

MAŁGORZATA WAGNER
Nauczycielka j. angielskiego w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Kossaka w Łomży oraz wieloletni lektor szkół językowych. Przygodę z j. angielskim rozpoczęła w szkole średniej, a swoją pasją dzieli się na co dzień z uczniami. Miłośniczka muzyki rockowej. Uczestniczka licznych koncertów, które dają jej wytchnienie, ogromną radość i energię do działania.

SANTIAGO BELLO
Tancerz, reżyser, choreograf. Stypendysta Międzynarodowego Centrum Choreograficznego na Teneryfie, członek Ballets de Tenerife. Uczył się od najlepszych mistrzów w Las Palmas de Gran Canaria i w Konserwatorium Tańca Maria de Avila w Madrycie. Zdał egzaminy z tańca klasycznego w National Association of Teachers of Dancing w Londynie. Od 2012 roku mieszka w Warszawie, gdzie dla Teatru Rampa stworzył choreografie do spektakli Broadway Street – The Show, The Best of Andrew Lloyd Webber, MusicaLove, Rent, Rapsodia z Demonem, Kobiety na skraju załamane nerwowego, Oliver Twist... W 2016 r. wyreżyserował w Teatrze Rampa rock operę Jesus Christ Superstar do której przygotował również pełną choreografię. Jest autorem choreografii do wieczoru musicalowego Broadway Exclusive, granego na scenach muzycznych w całej Polsce oraz do polskiego musicalu Prześliczna Wiolonczelistka z muzyką Andrzeja Zielińskiego, wystawianego w Centrum Kultury Katowice. Występuje jako tancerz we wszystkich tych spektaklach. Współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku (Upiór w Operze, Zemsta Nietoperza...), Operą Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich oraz Auditorio de Tenerife. Od 2016 roku pracuje jako choreograf z TVP w programie telewizyjnym "Jaka to melodia" i od 2019 z TV Puls w programie "Gra Muzyka". W 2018r. Santiago wyreżyserował w Teatrze Rampa "Twist and Shout", do której przygotował również pełną choreografię. W 2018r. został nominowany jako najlepszy tancerz w nagrody im. Jana Kiepury. W roku 2019 zdobywca nagrody dla Najlepszego Tancerza w nagrodach muzycznych im. Jana Kiepury. Nominowany również do Najlepszego Choreografa. Od marca 2020 r. Santiago obejmuje stanowisko Kierownika Artystycznego sceny muzycznej Teatru Rampa. Współpraca z Teatrem Wielkim w Łodzi. Wykładowca tańca musicalowego Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie.

tekst i foto: MDK-DŚT, Magda Sinoff