Agencja pracy tymczasowej nie tylko pozyska dla Ciebie pracowników w czasie kryzysu kadrowego, ale także pomoże zoptymalizować koszty prowadzenia działalności. Dlaczego jeszcze warto nawiązać z nią współpracę?

Jakie korzyści odniesiesz, nawiązując współpracę z agencją pracy tymczasowej?

Jak działa agencja pracy tymczasowej?

Agencja pracy tymczasowej zatrudnia pracowników na rzecz swojego klienta, czyli Ciebie. Masz więc do czynienia z umowa trójstronną, w której jesteś nazywany pracodawcą-użytkownikiem. Pierwszy pomysł, aby stworzyć agencję pracy tymczasowej, zrodził się ponad 70 lat temu w głowach dwóch amerykańskich mecenasów, którzy byli pracodawcami w kancelarii adwokackiej. Borykali się oni z problemami kadrowymi, ponieważ ich sekretarka zachorowała. Długo nie mogli znaleźć zastępstwa, co skłoniło ich do tego, aby zainicjować model tymczasowy, czyli użyczać pracowników od innych pracodawców.

Wiedz, że w czasie trwanie umowy trójstronnej, podmiotem zatrudniającym pracowników nie jesteś Ty tylko agencja pracy tymczasowej. To właśnie ona nalicza pracownikom wynagrodzenia. Ich obowiązki nie mogą wychodzić poza zakres określony w umowie o pracę tymczasową. Co jednak zyskasz, dzięki współpracy z agencją pracy tymczasowej?

Pracownik tymczasowy, czyli mniejsze koszty prowadzenia działalności

Jeśli nawiążesz współpracę z agencją pracy tymczasowej, zapłacisz jedynie za czas, w który pracownicy faktycznie u Ciebie pracowali. Co z tego wynika? Nie dotyczą Cię żadne przestoje w pracy, takie jak choroba czy zwolnienie lekarskie pracownika. Wszelkie koszty pracownicze ponosi bowiem wspomniana agencja pracy tymczasowej (między innymi odprowadza składki do ZUS). Od podatku możesz odliczyć sobie wydatki, które poniosłeś na rzecz pracowników tymczasowych — szkolenia imprezy integracyjne, upominki motywacyjne.

Elastyczne formy zatrudnienia

Elastyczność form zatrudnienia to jeden z najważniejszych argumentów przemawiających za współpracą z agencja pracy tymczasowej. Dzięki pracownikom tymczasowym dostosowujesz ilość kadry do bieżących potrzeb firmy. W czasie, kiedy istnieje wzmożony popyt na produkty czy usługi w Twoim przedsiębiorstwie, agencja pracy tymczasowej pokrywa owo zwiększone zapotrzebowanie na pracowników.

Niwelujesz także przestoje w pracy spowodowane urlopami lub zwolnieniami lekarskimi. Takie rozwiązanie pozwala Ci uniknąć braków kadrowych, z którymi na polskim rynku pracy boryka się wielu przedsiębiorców.

Odciążenie działu HR

Rekrutacje to żmudne zadanie, które pochłania mnóstwo czasu i pieniędzy. Decydując się na współpracę z agencją pracy tymczasowej, odciążasz dział HR i kadry. To właśnie agencja nie tylko wywiązuje się ze zobowiązań wobec ZUS i urzędu skarbowego, ale także czuwa nad tym, aby w Twojej firmie wszystko funkcjonowało zgodnie z kodeksem pracy.

Na polskim rynku pracy nieraz brakuje kadry pracowniczej. Oferty pracy, owszem są, jednak kandydatów jest coraz mniej. Jak już wspomnieliśmy, rekrutacja pochłania mnóstwo czasu i finansów, a niejednokrotnie nie przynosi spodziewanych efektów. Zadaniem agencji pracy tymczasowej jest znalezienie pracowników nie tylko w Polsce, ale i poza granicami kraju (na Ukrainie, w Gruzji czy Mołdawii). Ty jednak nie musisz martwić się legalizacją pobytu cudzoziemców, ich zakwaterowaniem, jak również wsparciem w obcym języku. Wszystkim tym zajmuje się agencja pracy tymczasowej.

Eliminacja ryzyka

Kiedy zatrudniasz pracownika na etat, nie zawsze Twój wybór może okazać się słuszny. Owszem, możesz go zwolnić, jednak obowiązuje tu okres wypowiedzenia. W przypadku, kiedy pracodawcą jest agencja pracy tymczasowej, wystarczy, że powiadomisz ją o niekompetencji pracownika, a na jego miejscu pojawi się inna osoba. W ten sposób eliminujesz ryzyko związane z zatrudnieniem pracownika etatowego.

Agencje pracy tymczasowej dysponują ogromną bazą kandydatów. Tylko pomyśl, ile wysiłku musiałbyś włożyć w to, aby pozyskać wykwalifikowaną kadrę. Dzięki agencji pracy tymczasowej minimalizujesz koszty, eliminujesz ryzyko związane z pracownikami na etacie, dostosowujesz ilość kadry do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa i odciążasz dział HR.

Sprawdź naszą stronę: http://geminijob.com/