Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Łomżyńscy policjanci codziennie pomagają osobom, które są narażone na wychłodzenie organizmu. Systematycznie kontrolują miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne, samotne czy nadużywające alkoholu. Sprawdzają również każdą informację o osobie potrzebującej zgłoszoną na numer alarmowy lub zaznaczoną na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nie bądźmy obojętni! Jeden telefon może uratować komuś życie!

To wyjątkowo trudny czas dla osób samotnych, bezdomnych, nieporadnych życiowo czy nadużywających alkoholu. W związku z tym łomżyńscy policjanci w najbliższym okresie w sposób szczególny będą zwracać uwagę na te osoby. Już od jesieni, mundurowi sprawdzają miejsca pobytu osób narażonych na wychłodzenie. Funkcjonariusze kontrolują pustostany, ogródki działkowe, czy też klatki schodowe i piwnice. Codziennie pomagają osobom, które są w potrzebie.

Apelujemy, by nie pozostawać obojętnym na osoby, które potrzebują pomocy. Pamiętajmy także o samotnych sąsiadach i znajomych. Jeśli widzimy osobę potrzebującą, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy i powiadomić o tym funkcjonariuszy. Reagujmy! Nie bądźmy obojętni! Jeden telefon pod numer 112 może uratować życie.

Przypominamy, że o miejscu przebywania osoby bezdomnej możemy powiadomić Policję korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Miejsce to wskazujemy na mapie wybierając zakładkę "osoba bezdomna wymagająca pomocy". Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Policjanci sprawdzą każdą informację.

 

  • Dwóch umundurowanych policjantów sprawdza kamienicę pod kątem przebywania osób bezdomnych.
  • Dwóch umundurowanych policjantów sprawdza kamienicę pod kątem przebywania osób bezdomnych.
  • Dwóch umundurowanych policjantów sprawdza kamienicę pod kątem przebywania osób bezdomnych.