Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych na drugi tydzień ferii zimowych przygotował propozycje dla poszukiwaczy i miłośników kultury. Codzienne, bezpłatne relacje on-line prowadzone będą w dniach 11-15 stycznia o godz. 11:00 na profilu facebookowym MDK-DŚT.

W programie:
„Big Beat” – uczestnicy i jurorzy festiwalu w rozmowach i opowieściach Bernarda Karwowskiego. Nie zabraknie oczywiście muzyki. Tegoroczna edycja poświęcona jest Korze Jackowskiej i zespołowi Maanam. W piątek wielki finał – ogłoszenie wyników!

„Warsztat spod ręki” - z pomocą Katarzyny Swoińskiej wyczarujecie kartę pocztową, zapis wspomnień z wakacji lub niedawnego spaceru do lasu, a potrzebujecie do tego tylko tego, co znajdziecie w kuchni, spiżarni i domowych schowkach.

„Piosenka na dziś” – niezawodne Studio eMDeK Magdy Sinoff ma dla Was muzyczną niespodziankę na każdy dzień. A może też się przyłączycie do śpiewania?

„ABC Baletu” – trochę ruchu na koniec pierwszej części i… przed częścią drugą, czyli…

e-WARSZTATY

Na platformie internetowej Google Meet dla zainteresowanych MDK-DŚT przygotował warsztaty plastyczne. Codziennie, od poniedziałku do piątku, o tej samej porze. Uwaga! Trzeba się zapisać (żeby dostać link) i odpowiednio przygotować przed zajęciami (żeby mieć czym pisać i malować).

Sztuka kaligrafii
Wiek uczestników : dzieci od 8 lat, młodzież i dorośli
Data: 11-15.01.2021
Godzina: 11.30
Miejsce : Platforma Google Meet
Czas trwania: 1 godz.
Prowadzenie : Anna Bureś
Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Ilość miejsc ograniczona!
O warsztatach:
Pisanie – podobnie jak rysowanie i malowanie – ma właściwości odstresowujące, a efekty zajmowania się kaligrafią okazują się naprawdę przydatne. Te zajęcia są dla każdego, kto chciałby pisać lepiej niż dotąd, bez względu na poziom wyjściowy. Jedynym wymogiem jest znajomość liter. Na Warsztatach będziecie zdobywać tajniki umiejętności pięknego, poprawnego i starannego pisania. Ćwiczenia kaligrafii przynoszą dodatkowe korzyści, kształcą cierpliwość, staranność, przywiązanie uwagi do detali oraz lepszą koncentrację. Opanowanie materiału ze wszystkich lekcji pozwoli na kaligrafowanie pięknym krojem jakim jest italika oraz pismo lombardzkie. Nauczycie się używać różnych piórek do kaligrafii. Zrobicie patyk do pisania i napiszecie nim cały alfabet. Zaprojektujecie swoje inicjały z ozdobnikami. Lekcje te dadzą podstawy do nauki innych krojów kaligraficznych.

Strój-wystrój-nastrój
Wiek uczestników: dzieci od 9 lat i młodzież
Data: 11-15.01.2021
Godzina: 11.30
Miejsce: Platforma Google Meet
Czas trwania: 1,5 godz.
Prowadzenie: Edyta Kasperkiewicz
Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ilość miejsc ograniczona!
O warsztatach:
W ramach tych zajęć zrealizujemy projekty w takich technikach, jak mozaika, sgraffito, fowistyczny nastrój. Projekty wykonamy używając gliny, kolażu i farb.
Program:
Poniedziałek-wystrój - projekt mozaiki
Wtorek - sgraffito -dekoracja domu
Środa- kolorowe nastroje- fowistyczne malowanie
Czwartek- strój- projektujemy tkaniny
Piątek- projekt glinianych płytek mozaiki


tekst i foto: MDK-DŚT