Premierowy pokaz
Projekcja filmu
W Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbyła się premiera filmu pt. "Cztery pory roku". Opowiada on o potencjale przyrodniczym Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi.

- Ten film powstał dzięki Stowarzyszeniu Przyjaciół Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, grupie osób zajmujących się ochroną i propagowaniem tego terenu. To wśród tych ludzi zrodziła się idea jego zrealizowania. Ostatni bowiem film o naszym parku powstał w 1999 roku i wymagał uaktualnienia – opowiada Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi.

Film trwa 38 minut i ukazuje przekrój bogactwa przyrody Doliny Narwi w czasie wszystkich pór roku. Za realizację zdjęć i scenariusz odpowiada Zdzisław Folga. - Jak wyjechałem w marcu, to wróciłem pod koniec września. Tak to mniej więcej wyglądało. Spałem, mieszkałem nad Narwią. Ta praca terenowa była jednak dla mnie czystą przyjemnością – zdradza kulisy powstawania filmu jego realizator i scenarzysta.

Cała produkcja kosztowała 33,5 tys. zł, do tego trzeba jeszcze doliczyć kilka tysięcy na jej promocję. - 1/3 budżetu udało nam się wygospodarować ze środków stowarzyszenia, reszta pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, za co jesteśmy bardzo wdzięczni – informuje dyrektor Mariusz Sachmaciński.

Łomżyński Park Krajobrazowy powstał w 1994 roku, zajmuje powierzchnię ponad 7 ha na terenach gmin: Łomża, Piątnica i Wizna.