Nowy rok szkolny zainaugurowany
Justyna Brzóska, nowa dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7
Około 4,7 tys. uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny w placówkach oświatowych prowadzonych przez Miasto Łomża. Inauguracyjny dzwonek z udziałem prezydenta Mariusza Chrzanowskiego zabrzmiał w I Liceum Ogólnokształcącym oraz Szkole Podstawowej nr 7. W "Wecie" był z kolei jego zastępca Andrzej Stypułkowski.

- Jestem przekonany, że rok szkolny 2019/2020 będzie dla Was nie tylko kolejnym rokiem nauki, ale przede wszystkim czasem ciekawych doświadczeń i zdobywania nowych umiejętności. Wierzę, że dobrze go wykorzystacie – zwracał się do uczniów prezydent Łomży. Nauczycielom życzył przede wszystkim wytrwałości i satysfakcji z wykonywanej pracy, zaś rodzicom, aby byli dumni ze swoich pociech.

Nadchodzący roku szkolny będzie szczególny, albowiem naukę w szkołach średnich rozpoczyna podwójny rocznik, na który składają się uczniowie ostatniej klasy wygaszonych gimnazjów i absolwenci szkół podstawowych. - Rozpoczynamy go z wielką nadzieją, ale też z wielką obawą. Po raz pierwszy w historii naszej placówki przyjęliśmy ponad 360 uczniów klas pierwszych. Taka sytuacja będzie wymagała od nas szczególnej uwagi i odpowiedzialności – mówił dyrektor pierwszego "ogólniaka" Jerzy Łuba.