• Zostało kilka dni do gali sportów walki AFN 5 w Łomżyzaproszenie na ceremonię ważenia
Już w najbliższy piątek, 5 kwietnia 2019 r., w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich odbędzie się gala sportów walki Armia Fight Night 5. W jej trakcie odbędzie się dziewięć pojedynków zawodowych i cztery półamatorskie. W walce wieczoru reprezentant naszego miasta, Patryk Surdyn z klubu z Black Horse MMA, w starciu z Sylwestrem Millerem będzie bronił mistrzowskiej szabli w kategorii do 61 kg. Ceremonia oficjalnego ważenia zawodników odbędzie się w czwartek 4 kwietnia o godz. 18:15 w Galerii Veneda.

Transmisję telewizyjną z gali przeprowadzi Polsat Sport. - Po raz kolejny Łomża zagości na antenie ogólnopolskiej telewizji, co będzie doskonałą promocją naszego miasta. Dodatkowo w walce wieczoru zaprezentuje się łomżyński zawodnik, co powinno stanowić magnes dla lokalnej publiczności – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski dodając, że wcześniej w pojedynkach półzawodowych swoje umiejętności zaprezentują również inni zawodnicy z Łomży: Piotr Arnista, Adrian Kozłowski i Patryk Wieryszko. Będzie to dla nich doskonała okazja nie tylko do zaprezentowania się przed własną publicznością, ale także do wypromowania się. Wszyscy oni zmierzą się na zasadach MMA. Podczas gali odbędą się również dwa pojedynki w formule K-1. W jednym z nich swój zawodowy debiut miał zaliczyć łomżyński karateka i kickbokser Maciej Tercjak. Niestety, ze względu na odniesioną w trakcie przygotowań kontuzję, marzenia o zawodowym starcie musi odłożyć w czasie.

Z punktu widzenia łomżyńskiej publiczności najciekawszym pojedynkiem będzie walka wieczoru. W jej trakcie, w obronie tytułu mistrzowskiego, stanie łomżyniak Patryk Surdyn. Podejmie on Sylwestra Millera znajdującego się na fali pięciu zwycięstw z rzędu, który zastąpił kontuzjowanego Jakuba Wikłacza. Przeciwnik łomżyńskiego mistrza Federacji Armia Fight Night jest żołnierzem, na co dzień służącym w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej. Ponadto na gali Armia Fight Night 6 w Łomży wstąpią m.in.: Sławomir Rawiński – strongman z 15-letnim doświadczeniem w sportach siłowych, Norbert Daszkiewicz – wicemistrz świata w zapasach w stylu klasycznym, czy też Alan Kwieciński - znany z programu telewizyjnego „Warsaw Shore: Ekipa z Warszawy”.
Gala Armia Fight Night 5 w Łomży odbędzie się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego.


Karta walk gali Armia Fight Night 5 w Łomży

MAIN EVENT
MMA 61 kg: Sylwester Miller (7-2) vs. Patryk Surdyn (4-0)

CO-MAIN EVENT
MMA 80 kg: Dominik Chmiel (8-6) vs Jacek Bednorz (6-4-1)

MMA 77 kg: Kamil Dołgowski (4-0) vs. Karol Skrzypek (4-0, 4 KO)
K1 75 kg: Alan Kwieciński – Roger Garbaczewski
MMA 63 kg: Mariusz Joniak (4-3) vs. Mansur Azhiev (2-0)
MMA 70 kg: Tsotne Darchia (0-0) vs. Maciej Kierzkowski (1-1)
MMA 120 kg: Michał Szczerbaty (0-0) vs Sławek Rawiński (0-1)
MMA 70 kg: Kamil Goral (0-0) vs Norbert Daszkiewicz (0-0)
K1 65 kg: Dawid Romański vs Patryk Ożóg

pro-am
MMA 61 kg: Sebastian Decowski vs. Shamad Erzankaev
MMA 70 kg :Kacper Capała vs. Patryk Wieryszko
MMA 84 kg : Marek Samociuk vs. Adrian Kozłowski
MMA 77 kg : Tomasz Kobierski Aligatores vs. Piotr ArnistaBilety na galę można zakupić w Kinie Millenium oraz za pomocą portalu www.eventim.pl.
Sponsorzy: Plastixal, Tomasz Kurpiewski Inwestycje, MBC TRANS, Apis Salony Wyposażenia Łazienek i Wnętrz, barbershop.zone Piotr Chrapusta