Pijany kierowca zatrzymany przez policję w Łomży
Wczoraj rano funkcjonariusze drogówki zatrzymali 53-latka kierującego pojazdem pod wpływem alkoholu. Mężczyzna próbował uniknąć kontroli, jednak jego podejrzane zachowanie przyciągnęło uwagę policjantów.

Podejrzane manewry na stacji benzynowej

Wczesnym rankiem, na jednej z podmiejskich stacji benzynowych, mundurowi zauważyli peugeota, którego kierowca na widok nadjeżdżającego radiowozu podjął próbę ukrycia pojazdu za budynkiem. Wyglądało to na nieudolną próbę uniknięcia kontroli drogowej. Kierowca następnie wszedł do sklepu na stacji, udając, że zamierza zrobić zakupy.

Kontrola trzeźwości potwierdziła podejrzenia

Nietypowe zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia policjantów, którzy postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Po przeprowadzeniu testu okazało się, że 53-latek miał blisko 1,2 promila alkoholu w organizmie. W związku z tym natychmiast stracił prawo jazdy, a jego samochód został odholowany na parking strzeżony.

Konsekwencje prawne dla nietrzeźwego kierowcy

Teraz losy zatrzymanego mężczyzny będą zależały od decyzji sądu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Przypadek ten jest kolejnym przypomnieniem dla wszystkich kierowców o poważnych konsekwencjach jazdy pod wpływem alkoholu.


Wg inf z: KMP w Łomży