Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Miód na Serce w MDK - DŚT
Przejdź do fotogalerii
Lira korbowa, basetla, baraban, skrzypce wiejskie – to instrumenty, które będzie można usłyszeć 10 grudnia w Miejskim Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży podczas wyjątkowego koncertu Kapeli Miód na Serce zatytułowanego "A na drzezie na dembzie".

Muzykanci zagrają tradycyjne melodie kurpiowskie, zaśpiewają też pieśni przekazywane na Kurpiach z pokolenia na pokolenie, z zachowaniem archaicznej gwary kurpiowskiej.
Publiczność będzie mogła włączyć się w śpiew dzięki specjalnie przygotowanym śpiewnikom rozdawanym podczas koncertu.

Członkowie Kapeli Miód na Serce opowiedzą również o współczesnych i dawnych instrumentach ludowych wykorzystywanych na Kurpiach. Chętni będą mogli spróbować gry na basetli, skrzypcach wiejskich czy bębenku obręczowym. Zaplanowano również kurpiowski poczęstunek.

Warto wspomnieć, że Kapela Miód na Serce to zdobywcy tegorocznego "Kurpika" – jednej z najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych przez Związek Kurpiów. Otrzymali też I miejsce na Turnieju Muzyków Prawdziwych w Szczecinie i Grand Prix Ogólnopolskiego Przeglądu Kapel Ludowych w Chojnicach na Pomorzu.

Koncert "A na drzezie na dembzie" odbędzie się 10 grudnia, o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych. Wstęp jest wolny.


Tekst nasdesłany