Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Koncert dla Domku Malowanego Sercem
Przejdź do fotogalerii
FUNDACJA DR OTIS w Łomży rusza z pierwszym swoim przedsięwzięciem ukierunkowanym na zbiórkę funduszy na poczet „Domku Malowanego Sercem” – ośrodka całodobowego wraz z ośrodkiem rehabilitacyjnym dla dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi i zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Charytatywny koncert odbędzie się 25 listopada br.w Piwiarni Warka w Łomży.

Podczas koncertu wystąpią „Piotr Grzyb & Zupa Grzybowa”, „Droga Na Ostrołękę”, Julita Kaczyńska, Marcin „Fabisz” Fabiszewski, a także „SARA”. Obecne będą także Miss Ziemi Łomżyńskiej oraz zawodnicy klubu ŁKS 1926 Łomża, którzy wspomogą fundację w prowadzeniu zbiórki i licytacji. Można będzie zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.

W pomoc przy organizacji wydarzenia zaangażowało się mnóstwo firm i osób. Na licytację zostały przekazane gadżety m.in. od Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, Klubu ŁKS 1926 Łomża (w tym koszulka z autografem Rafała Boguskiego – wychowanka klubu, który znacznie rozwinął skrzydła w polskim futbolu i obecnie jest w pierwszoligowym klubie Puszcza Niepołomice). Będzie można również wylicytować koszulkę z podpisem Tomasza Frankowskiego – polskiego piłkarza i polityka, posła do Parlamentu Europejskiego IX kadencji.

Organizatorzy akcji podkreślają, że w Łomży i w okolicach brakuje takiego ośrodka, który objąłby opieką dzieci ze spektrum autyzmu i niepełnosprawnościami. FUNDACJA DR OTIS chce takowy stworzyć. Planuje w nim prowadzenie terapii i rehabilitacji, a także edukacji i wychowania dzieci ze specjalnymi potrzebami. W związku z dużymi brakami miejsc oferujących rehabilitacje, chce również otworzyć się na te potrzeby społeczeństwa. Zadanie, którego się podjęła nie jest proste. To przedsięwzięcie wiąże się z gigantycznymi kosztami i nakładem pracy oraz emocji, ale cel jest szczytny.

Koncert dla Domku Malowanego Sercem, z którego całkowity dochód trafi na rzecz budowy ośrodka dla dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi i zaburzeniami ze spektrum autyzmu odbędzie się 25 listopada br. w Piwiarni Warka w Łomży. Początek o godz. 19.00