Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Zmarła Alicja Maria Jamiołkowska – Kępczyńska
Przejdź do fotogalerii
Śp. Alicja Maria Jamiołkowska – Kępczyńska
W wieku 73-lat zmarła Alicja Maria Jamiołkowska – Kępczyńska. Ceniona pedagog, wieloletnia nauczycielka języka rosyjskiego, członek Łomżyńskiej Rady Seniorów. Wyrazy głębokiego żalu i współczucia rodzinie, bliskim i przyjaciołom zmarłej składa Prezydent Miasta Łomża i pracownicy Urzędu Miejskiego w Łomży.

- Zapamiętamy ją jako osobę aktywną, pełną energii, bardzo przyjazną, nastawioną pozytywnie do otaczającej rzeczywistości, otwartą na nowe wyzwania, ciepłą i zawsze pomocną. Mówiła, że jej charakter ukształtowała wiara, rodzina i przeżycia rodzinne. Często dzieliła się swoimi wspomnieniami z dzieciństwa, zwłaszcza tymi związanymi z pracą zawodową i pobytem jej rodziny na Syberii – wspomina zmarłą Grażyna Czajkowska, przewodnicząca Łomżyńskiej Rady Seniorów.

Śp. Alicja Maria Jamiołkowska – Kępczyńska była cenionym pedagogiem, członkiem m.in. Związku Nauczycielstwa Polskiego i Związku Sybiraków i Łomżyńskiej Rady Seniorów, gdzie aktywnie działała i inspirowała wiele przedsięwzięć. Za swoje osiągnięcia zawodowe otrzymywała liczne odznaczenia.

Msza pogrzebowa w intencji zmarłej zostanie odprawiona w sobotę 13 listopada 2021 r. o godz. 13:00 w kaplicy Św. Józefa przy ul. Przykoszarowej, następnie odbędzie się pochowanie na cmentarzu komunalnym przy tejże ulicy.