Kampania społeczna
Przejdź do fotogalerii
Ogólnopolska kampania „Bezpieczna Autostrada" odbędzie się w niedzielę 25 lipca br. w godz. 10:00-17:00 w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma w Łomży. Jej podstawowym celem jest rozpowszechnienie wśród użytkowników dróg wiedzy z zakresu bezpiecznego poruszania się po autostradach i trasach szybkiego ruchu oraz udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku. Ma ona charakter ogólnopolski i jest przeprowadzana w dwunastu miastach w Polsce oraz na autostradach A1 i A2.

Kampania organizowana jest przez Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Łodzi, pod patronatem i przy współpracy z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

– Liczymy, że efektem naszego działania będzie poprawa bezpieczeństwa na polskich autostradach, ponieważ dotychczasowe statystyki nie napawają optymizmem. Kontynuujemy również promowanie wiedzy na temat zdrowia kierowców, gdyż uważamy, że jednym z kluczowych czynników wpływających na bezpieczną jazdę jest stan zdrowia osoby prowadzącej pojazd – mówi Karolina Tworzydło, dyrektor Departamentu Strategii Marketingowej i Komunikacji w Compensie.

- Kampania Bezpieczna Autostrada ma na celu przede wszystkim uczyć w praktyce, jak prawidłowo zachować się na autostradzie, a także jak reagować w sytuacji zagrożenia życia. Uczymy dzieci i dorosłych, bo bezpieczeństwo nie zależy od wieku. Podczas pikników rodzinnych w miastach szerzymy ideę współodpowiedzialności: widzisz? Reaguj. Właściwie, bezpiecznie dla siebie i innych – komentuje Tadeusz Zagajewski, prezes Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

W programie eventu przewidziane są m.in.:
• pokazy pierwszej pomocy i użycia AED
• możliwość sprawdzenia refleksu,
• sprawdzenia reakcji osób po spożyciu alkoholu i środków psychoaktywnych (alko i narkogogle),
• strefa edukacyjna (zabawowa) z zakresu brd i pierwszej pomocy dla dzieci,
• aktywny wypoczynek na dedykowanych sprzętach (specjalistyczny masaż relaksacyjny)
• SKANER WZROKU (testy ostrości wzroku, postrzegania kolorów, odporność na olśnienie)
• możliwość skorzystania z podstawowych badań jak pomiar ciśnienia, tętna, saturacja, poziom cukru.
Uczestnicy otrzymają pakiety materiałów zawierające m.in. informacje o tym, jak prawidłowo poruszać się po autostradach, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym (dla dorosłych i najmłodszych), zasadach udzielania pierwszej pomocy, a także karty ICE (in case of emergency), pomocne przy powiadamianiu bliskich w razie wypadku.

W trakcie wydarzenia miasto Łomża nieodpłatnie otrzyma automatyczny zewnętrzny defibrylator AED. Szczegóły dotyczące Bezpiecznej Autostrady znajdują się na stronie: bezpiecznaautostrada.pl.