Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Wystartował tenisowy
Młode tenisistki przyjechały do Łomży z całego graju
  • Wystartował tenisowy
Już po raz siódmy na kortach tenisowych III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży zostanie rozegrany Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek "Piątuś Cup". W zawodach wezmą udział młode zawodniczki z całego kraju, zobaczymy również łomżankę Anielę Galińską z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Return" Łomża. Rywalizacja potrwa przez 3 kolejne dni.

Tenisistki powalczą przede wszystkim o cenne punkty do klasyfikacji Polskiego Związku Tenisowego, ale także o nagrody rzeczowe, puchary i medale. - Przyjechały do nas dziewczęta z prężnych ośrodków w Polsce, zaczynając od Szczecina przez Krosno, Zieloną Górę, Gdańsk i Sopot. W tym roku przyjęliśmy formułę grupowo-pucharową turnieju. 16 dziewcząt zostało podzielonych na 4 czteroosobowe grupy, w których każda zagra z każdą i później tworzymy kolejne grupy – mówi Tomasz Waldziński, trener UKS "Return" Łomża.

Uczestniczący w uroczystym otwarciu Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodziczek "Piątuś Cup", zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski, podkreślał, że tenis jest sportem, który zyskuje coraz większą popularność w naszym mieście. - Chcemy stawiać na sport i wspierać wszelkie idee wpływające na rozwój dzieci i młodzieży – przekazał. Na organizację tegorocznego turnieju Miasto Łomża przekazało kwotę 10 tys. zł.

Organizatorami Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodziczek "Piątuś Cup" są: III Liceum Ogólnokształcące w Łomży, OSM Piątnica oraz Uczniowski Klub Sportowy "Return" Łomża.

tekst: Klaudia Piaścik, GD

fot. Klaudia Piaścik