Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Czechowice-Dziedzice na Dniach Łomży z dębem przyjaźni
posadzenie dębu przyjaźni Łomży i Czechowic-Dziedzic
  • Czechowice-Dziedzice na Dniach Łomży z dębem przyjaźniMarian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic i Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży
We wczorajszych obchodach Dni Miasta uczestniczyła delegacja Czechowic-Dziedzic. Współpraca między oboma miastami trwa od 1993 roku, a najbardziej widoczna dla mieszkańców była latem 2010 roku, kiedy miejscowość ze Śląska Cieszyńskiego nawiedziła powódź.

Na obchody 603. rocznicy nadania Łomży praw miejskich przybyli burmistrz Czechowic –Dziedzic Marian Błachut, jego zastępca Maciej Kołoczek oraz radna Magdalena Kubik. Oprócz udziału w uroczystej sesji w łomżyńskim Ratuszu spotkali się także z prezydentem Łomży Mariuszem Chrzanowskim oraz radnymi. W trakcie pikniku rodzinnego w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma, wspólnie z zastępcą prezydenta Łomży Andrzejem Stypułkowskim posadzili dąb mający symbolizować partnerstwo i przyjaźń pomiędzy oboma miastami.

- Byliśmy trzy lata temu na 600-leciu miejskości Łomży i zastanawialiśmy się, jaki prezent możemy przywieźć. Dziś tak dużo mówimy o przyrodzie, zielonym ładzie i działaniach pro-środowiskowych, dlatego pomyśleliśmy, że drzewo będzie takim symbolem upamiętniającym naszą przyjaźń i partnerstwo. Myślę, że ten dąb, symbolizujący siłę i trwałość, będzie dodawał siły napędzającej do dalszego działania, przyczyniającej się do rozwoju, a także będzie przypominał o naszym partnerstwie i przyjaźń – powiedział burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Bałchut podkreślając, że w dębie jest siła, tak jak w dobrych ludziach.

Drzewo zostanie opatrzone specjalną tablicą, przypominającą o współpracy pomiędzy oboma miastami.