Powiększa się Łomżyńska Karta Dużej Rodziny
Przejdź do fotogalerii
  • Powiększa się Łomżyńska Karta Dużej Rodziny
  • Powiększa się Łomżyńska Karta Dużej Rodziny
  • Powiększa się Łomżyńska Karta Dużej Rodziny
Do grona firm oferujących swoje produkty i usługi po promocyjnych cenach dołączyły trzy kolejne. To Pracownia Psychologiczno – Terapeutyczna Virtus, oferująca usługi informatyczne firma X – BIT i Żaklina Olchowik Muzyka/Edukacja /Koncerty BOBOBIT.

Zgodnie z założeniami Karty Dużej Rodziny, uprawnieni klienci nowoprzyjętych w jej poczet firm, będą mogli korzystać ze specjalnych zniżek w wysokości od 5 do nawet 20 procent.

- Nowi partnerzy naszej karty świadczą usługi w zakresie pomocy psychologicznej, informatyki oraz sprzedaży produktów i zajęć dla niemowląt i dzieci – wyjaśnia prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. - Dziś, kiedy to borykamy się z psychologicznymi skutkami pandemii, gdy z powodu zdalnej nauki czy pracy narzędzia informatyczne stały się nieodzowne, wsparcie w postaci zniżek na tego typu usługi jest niezwykle ważne – mówi, dodając, że promocyjne ceny na oferowane przez jedną z firm zajęcia muzyczne dla najmłodszych, z pewnością zachęcą wielu rodziców do uczestnictwa w nich.

- Cieszymy się, że poprzez udział w Łomżyńskiej Karcie Dużej Rodziny możemy angażować się w pomoc rodzinom wielodzietnym – mówią jej nowi uczestnicy: Żaklina Olchowik, Piotr Pruszko i Janusz Kierznowski.

Wprowadzona Zarządzeniem Prezydenta Miasta Łomża 27 listopada 2013 roku Łomżyńska Karta Dużej Rodziny, skierowana jest do rodzin w których wychowywanych jest co najmniej troje dzieci w wieku do 18 lat (lub do 25 lat o ile kontynuują naukę), zaś w przypadku dzieci niepełnosprawnych bez ograniczenia wieku jeżeli pozostają pod opieką rodzica, zamieszkujących w Łomży we wspólnym gospodarstwie domowym.

Program stanowiący jeden z prorodzinnych elementów polityki miasta składa się z systemu ulg, preferencji i świadczeń dla jego uczestników. Wśród nich są m.in. 50% ulga na zakup biletów komunikacji miejskiej czy zniżki w opłatach za korzystanie z oferty instytucji miejskich, m.in. w placówkach MOSIR, Muzeum Północno – Mazowieckim, Filharmonii Kameralnej im. Lutosławskiego, Teatru Lalki i Aktora i Galerii Sztuki Współczesnej. Posiadanie karty uprawnia także do zniżki w opłatach za miejskie przedszkola.
Idea projektu nie jest obca również lokalnym przedsiębiorcom, którzy chętnie go wspierają. Wśród podmiotów, które przystąpiły do programu można wymienić m.in. firmy oferujące usługi w branży ubezpieczeniowej, kosmetycznej, gastronomicznej czy edukacyjnej.

Wnioski o wydanie ŁKDR można składać osobiście w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia ul. Polna 16, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:00.