Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

  • Świętujemy Dzień Flagi
  • Świętujemy Dzień Flagi
  • Świętujemy Dzień Flagi
  • Świętujemy Dzień Flagi
W niedzielę 2 maja, na terenie 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego spotkali się przedstawiciele wojska, władze miasta i powiatu, parlamentarzyści, samorządowcy i harcerze, by upamiętnić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W trakcie uroczystości, przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego, wciągnięta została na maszt flaga państwowa. Pod pomnikiem Żołnierzy 33 Pułku Piechoty złożono kwiaty i zapalono znicze.

- 2 maja to dzień eksponowania naszego patriotyzmu. Wywieszając flagi na ulicach, domach, w oknach manifestujemy swoją polskość - mówi Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.- W ten sposób pokazujemy również, że pamiętamy o naszych bohaterach, o ludziach, którzy walczyli o wolność, abyśmy mogli teraz z dumą prezentować nasze barwy narodowe - dodaje.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 2004 r. Ma ono wyrażać szacunek do Biało - Czerwonej i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.