Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

<a href=Łomża świeci najpiękniej w województwie i walczy o tytuł Świetlnej Stolicy Polski!" />
świąteczne iluminacje w Łomży, foto Kamil Brzostowski
Łomża po raz kolejny wygrała etap regionalny konkursu „Świeć się z Energą” i tym samym zostało świetlną stolicą województwa podlaskiego. W nagrodę, do Łomży trafi sprzęt AGD o wartości 10.000 złotych, który zostanie przekazany najbardziej potrzebującym.

- Cieszę się, że nasze miasto po raz kolejny zdobyło tytuł Świetlnej Stolicy Województwa. Dzięki temu znów będziemy mogli wesprzeć rodziny w trudnej sytuacji materialnej. Wygrana w tym plebiscycie jest też dowodem na to, że zakup świątecznych iluminacji to inwestycja nie tylko w estetykę miasta w okresie świąteczno-noworocznym, ale też konkretna pomoc. Dziękuję wszystkim tym, którzy doceniają nasze starania i głosowali na Łomżę oraz proszę o wsparcie w kolejnym etapie konkursu - mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Etap ogólnopolski konkursu „Świeć się z Energą” i głosowanie wystartował 14 stycznia. O dobroczynne nagrody od Energi z Grupy Orlen, rywalizować będzie 16 najładniej oświetlonych miejscowości Polski, po jednej z każdego województwa. Podlaskie reprezentuje Łomża, która w pierwszej turze pokonała Augustów, Białystok i Wasilków. Zwycięzca zdobędzie prestiżowy tytuł „Świetlej Stolicy Polski” oraz energooszczędny sprzęt AGD o wartości 40 tys. zł. Głosy na Łomżę można oddawać codziennie, do 25 stycznia, poprzez stronę internetową SwiecSie.se.pl (kliknij). Głosowanie jest bezpłatne.