Urząd Miejski wesprze kino w Łomży
Przejdź do fotogalerii
Pandemia koronawiurusa spowodowała, że w połowie marca kina straciły wszelkie źródła dochodu. Zielone światło do ponownego otwarcia dostały 6 czerwca, ale ciężkie czasy jeszcze się nie skończyły. W trudnej sytuacji znajduje się także, przebudowane cztery lata temu i w tej chwili jedyne w naszym mieście, Kino Millenium, prowadzone przez łomżyńskiego przedsiębiorcę. Wesprzeć je zamierza Urząd Miejski.

Jedną z gałęzi kultury, która bardzo silnie odczuła lockdown, była kinematografia. Ze względu na trudną sytuację Kino Millenium dołączyło do akcji "Wspieramy Kina". Polega ona na kupowaniu biletów na seans już teraz, aby wykorzystać je w przyszłości, w dowolnym momencie po otwarciu kin. Bezterminowe e-bilety to dla kina doraźne wsparcie finansowe, a dla każdego kupującego obietnica kolejnego wyjścia na film. Bilet można zakupić pod adresem: wspieramykina.vectorsoft.pl/MSI/mvc/pl.

Wsparcia jedynemu w Łomży kinu zamierza udzielić także Urząd Miejski. – W tym trudnym okresie wspieramy naszych łomżyńskim przedsiębiorców. To też pomoc dla instytucji kultury, dającej mieszkańcom naszego miasta i regionu dostęp do najnowszych produkcji filmowych w najwyższej jakości – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski. Urząd Miejski w Łomży, tak jak każdy pracodawca prowadzący działalność w formie jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych, tworzy fundusz świadczeń socjalnych bez względu na liczbę zatrudnionych pracowników. Do jego utworzenia zobowiązany jest też każdy pracodawca, zatrudniający co najmniej 20 pracowników na pełne etaty. – Po konsultacjach z urzędową komisją socjalną uznaliśmy, że w przyszłym roku jedną z form pomocy pracownikom magistratu w ramach tego funduszu, będzie możliwość skorzystania z oferty proponowanej przez kino – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski, zachęcając również innych pracodawców do wsparcia w podobny sposób łomżyńskich przedsiębiorców szczególnie, że sytuacja epidemiologiczna może uniemożliwić różnego rodzaju wyjazdy pracownicze w 2021 roku.

Kino Millenium po gruntownej modernizacji zostało otwarte w lutym 2017 roku, stając się jednym z najnowocześniejszych tego typu miejsc w tej części Polski. Składa się z dwóch sal kinowych: mniejszej, w której są wyświetlane przede wszystkim produkcje dedykowane dzieciom oraz dużej sali wyposażona w najwyższej klasy technikę audio-wizualną. Przy jego remoncie pracę miało prawie 50 łomżyniaków, a około 90 proc. materiałów kupionych zostało u lokalnych przedsiębiorców.