Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Wigilia w autobusach miejskich
Jeden z wigilijnych autobusów na Placu Niepodległości
W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną i rewitalizację Starego Rynku, nie odbyła się Łomżyńska Wieczerza Wigilijna. W miasto ruszyły za to autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Sp. z o.o., z których można było odebrać świąteczny posiłek i poczuć choć namiastkę bożonarodzeniowej atmosfery.

- Rozdaliśmy tysiące posiłków dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta w ramach autobusowej akcji "Wigilijny Stół". Wśród naszych mieszkańców jest wiele osób samotnych czy starszych. Nie wszyscy będą mieli możliwość spędzenia świąt w gronie rodziny – podkreśla prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski dziękując wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie.

Autobusy były rozstawione w czterech punktach miasta, w symbolicznym nawiązaniu do czterech stron świata. Wigilijne posiłki wydawano – na Placu Niepodległości, parkingu przy Parku Wodnym (ul. Wyszyńskiego), parkingu przy Szkole Podstawowej nr 9 (ul. Księżnej Anny) oraz parkingu przy Wyższej Szkole Agrobiznesu (ul. Studencka).

Wśród dań nie zabrakło tradycyjnych pierogów z kapustą, pasztecików, kapusty z grzybami. Były też kluski z makiem i makowiec. Wszystko odbywało się z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.

Przedświąteczną akcję wsparli: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Sp. z o.o. w Łomży, ZHP Hufiec Łomża, Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych, 18 Logistyczny Pułk Logistyczny w Łomży, Bursa Szkolna nr 1 w Łomży, Burasa Szkolna nr 2 w Łomży, Bursa Szkolna nr 3 w Łomży, WETA, ZSTiO Nr 4 w Łomży, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej ZB w Łomży oraz Straż Miejska w Łomży.